porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Odwołanie Gronkiewicz-Waltz. O co chodzi w sporze burmistrza Ursynowa z prezydent Warszawy?
Odwołanie Gronkiewicz-Waltz. O co chodzi w sporze burmistrza Ursynowa z prezydent Warszawy? Burmistrz warszawskiego Ursynowa Piotr Guział stanął na czele inicjatywy mającej ...
List Jarosława Gowina do kolegów z Platformy Obywatelskiej. O czym napisał Gowin? Jakie zarzuty formułuje? Jakich zmian w PO oczekuje?

Gowin pisze do członków Platformy. O co chodzi? Czy to początek kampanii wyborczej?

Gowin pisze do członków Platformy. O co chodzi? Czy to początek kampanii wyborczej?

List Jarosława Gowina do kolegów z PO. O co chodzi?

fot.: Paweł de Ville/AgencjaSE/East News
Jarosław Gowin wystosował do kolegów z partii list. O czym napisał Gowin? Jakie konstatacje i postulaty zawiera list Gowina? W kogo uderza? Mówimy, o co chodzi z listem Jarosława Gowina

O czym pisze Jarosław Gowin w swoim liście?

Jarosław Gowin nie oszczędza jednak i rządu Donalda Tuska. Radzie ministrów zarzuca „(...) administrowanie bez odważnych reform, strategicznych planów i niezbędnych, choć niepopularnych decyzji”. Tu zdaniem Jarosława Gowina leży przyczyna spadających notowań partii i porażek Platformy w różnego rodzaju wyborach lokalnych.

Były minister sprawiedliwości wskazuje w swym liście także patologie pojawiające się w działaniach regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej. „(...) buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy” – wymienia Gowin.

Platforma Obywatelska zdradziła swe korzenie?

Jarosław Gowin w swym liście podkreśla, że nie można wszystkich niepowodzeń i problemów zrzucać na karby kryzysu gospodarczego. Wymienia państwa, które mimo recesji obniżały podatki.

A Polska pod rządami PO? „Platforma miała być partią niskich i prostych podatków. Tymczasem od paru lat podatki podwyższamy! Podwyższyliśmy VAT, podwyższyliśmy akcyzę, zamroziliśmy progi PIT, podnieśliśmy też składkę rentową. Wielu argumentuje, że była to konieczność związana z kryzysem. Ale czy tak jest rzeczywiście?” – napisał Jarosław Gowin w swym liście

List Gowina – początek kampanii wyborczej?

List Jarosława Gowina, rozesłany do wszystkich członków Platformy Obywatelskiej, publicyści interpretują jako pierwszą odsłonę kampanii wyborczej - walki o władzę w PO. „Gowin występuje tu w roli polityka, który próbuje mówić za centrum, czy może nawet za jakąś milczącą większość PO. Wyraźnie próbuje apelować do głównego nurtu sympatyków i działaczy Platformy Obywatelskiej” – ocenił dr Jacek Kucharczyk.

Politolog jednocześnie wskazał, że w jego ocenie treść listu Gowina do partyjnych kolegów to nie tyle powrót do ideowych źródeł PO, co raczej do założeń PO z czasów "premiera z Krakowa", czyli Jana Rokity – w 2005 roku jednej z najważniejszych postaci PO. Być może więc Gowin ma nadzieję na to, że głosami centrystów i konserwatystów Platformy Obywatelskiej wypłynie na nowego szefa partii.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie przywileje będzie miał Donald Tusk na stanowisku szefa Rady Europejskiej?

Po objęciu nowego stanowiska Donald Tusk nie bedzie musiał zmagać sie tylko z niewygodami sprawowania urzędu. Jako szefowi Rady Europejskiej będą mu też przysługiwać pewne wygody. Jakie przywileje...

Afera podsłuchowa. Konferencja Tuska – co powiedział premier? Afera podsłuchowa. Konferencja Tuska – co powiedział premier?

Premier Donald Tusk postanowił skomentować upublicznione przez Wprost rozmowy polityków Platformy Obywatelskiej. Co powiedział podczas konferencji prasowej?

Nowe władze Platformy Obywatelskiej. Kto wchodzi w ich skład?

Od grudnia 2013 roku Platforma Obywatelska ma nowe władze. W zarządzie zabrakło miejsca dla wieloletniego wiceszefa Grzegorza Schetyny. Z kolei znalazł się w nim były wicepremier i były minister...

Aktualizacja: 27.05.2013 14:42
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest generał Mieczysław Bieniek?

Mieczysław Bieniek, generał w stanie spoczynku, kilka dni temu został ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.