porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy szczepionka przeciw grypie może być zabójcza?
Czy szczepionka przeciw grypie może być zabójcza? We Włoszech 11 osób zmarło po przyjęciu szczepionki przeciw grypie. ...
Czy w polskich barach sprzedawane jest mięso z psów?

Mięso z psów w polskich barach? Czy to możliwe?

Mięso z psów w polskich barach? Czy to możliwe?

Czy w polskich barach sprzedawane jest mięso z psów?

fot.: Facebook / Bar-Orientalny-Jaśmin
W podwarszawskiej Wólce Kosowskiej znaleziono tonę mięsa niewiadomego pochodzenia. Prawdopodobnie jest to mięso m.in z psów, które trafiało do barów orientalnych w Warszawie i okolicach.

Podczas kontroli przeprowadzonej w Wólce Kosowskiej, funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli tonę mięsa niewiadomego pochodzenia. Mięso przechowywane było w złych warunkach sanitarnych, nie posiadało również wymaganych zezwoleń i dokumentów handlowych. Ze wstępnych ustaleń SG wynika, że mięso trafiało do restauracji i barów orientalnych w Warszawie i okolicach.

- Tona mięsa została zabezpieczona do badań. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część tego mięsa to mięso psów. - powiedziała rzeczniczka nadwiślańskiego oddziału SG Dagmara Bielec-Janas.

Mięso należało do właścicieli czterech sklepów w Wólce Kosowskiej. Wszyscy z nich są obywatelami Wietnamu. Dwa z czterech sklepów zostały już zamknięte, do sądu trafił zaś wniosek o ukaranie ich właścicieli. Znalezione mięso zostanie poddane testom genetycznym, by ustalić, czy faktycznie jest to mięso z psów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 30.11.2014 01:46
Autor: Ewa Kamińska
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?

Monika Kuszyńska w 2011 roku wyszła za mąż za Jakuba ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.