porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak kupić dobrą wędlinę i nie nabrać się na wyrób wędlinopodobny
Jak kupić dobrą wędlinę i nie nabrać się na wyrób wędlinopodobny Kupując wędlinę w sklepie, wcale nie możemy być pewni, że ...
Co zamiast szklanki ciepłego mleka na sen?

Mleko pomaga zasnąć - prawda czy mit?

Mleko pomaga zasnąć - prawda czy mit?

Czy mleko pomaga zasnąc?

fot.: pixabay.com
Mówi się, że szklanka ciepłego mleka pomaga zasnąć. Czy naprawdę? A może są inne skuteczniejsze sposoby na przywołanie snu? Zobacz, co pić przed snem, by dobrze spać?

Co zamiast szklanki ciepłego mleka na sen?

Szklanka ciełpego mleka pomaga zasnąć? Mit. Białka zawarte w mleku raczej pobudzają niż uspokajają. Kojąco na organizm wpływa natomiast samo wypicie ciepłego napoju. Jedna z ostatnich propozycji na bezsenność, jest zaskakująca. Naukowcy mianowicie proponują sok z wiśni. Odkryli, że picie go zwiększa stężenie melatoniny w organizmie.

Melatonina to związek chemiczny, który organizm człowieka wytwarza głównie w szyszynce i który koordynuje pracę naszego zegara biologicznego, reguluje rytmy snu i czuwania. Na wytwarzanie melatoniny hamujący wpływ ma światło – dlatego, gdy przychodzi czas spać, wyłączamy lampy.

Aby się lepiej spało, należy też przed snem nie oglądać telewizji, nie kłócić się, nie rozpamiętywać denerwujących zdarzeń danego dnia i nie jeść. Kładąc się spać z tzw. „ciężkim żołądkiem” fundujemy sobie problemy z zaśnięciem albo nocne koszmary. Z drugiej strony często pusty żołądek - „kiszki, które marsza grają” też nie pozwalają zasnąć. Dobrym pomysłem jest zjedzenie czegoś lekkiego, złożonego z węglowodanów, mniej więcej dwie godziny przed pójściem do łóżka.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 22.06.2016 16:47
Autor: D.K.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan Żyliński, książę milioner. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jan Żyliński to polski książę, urodzony i wychowany w Londynie ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.