porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego zakazano w Polsce sprzedaży alkoholu z Czech? Czy zakaz dotyczy wszystkich czeskich trunków? Czeski minister zdrowia w piątek 14 września ogłosił tymczasowe wprowadzenie ...
Od 1 stycznie podróż komunikacja miejską w stolicy będzie droższa

O ile ZDROŻEJĄ BILETY ZTM w Warszawie?

Uwaga pasażerowie! Już od 1 stycznia szykuje się kolejna podwyżka! Tym razem do kieszeni warszawiaków sięgnie Zarząd Transportu Miejskiego. Bilety podrożeją nawet o 15 procent. Od stycznia za jednorazowy przejazd zamiast 3,60 zapłacimy 4,40 zł! Bilet miesięczny będzie kosztował nie 90, a 100 złotych.

Warszawiacy już dziś powinni dobrze przeliczyć swoje domowe wydatki. Od nowego roku z portfela wypłynie jeszcze więcej pieniędzy na przejazdy komunikacją miejską. To skutki decyzji zatwierdzonej przez stołecznych radnych, którzy głosami Platformy Obywatelskiej w maju 2011 roku zdecydowali, że mieszkańcy powinni ponieść koszty inwestycji w ZTM-ie.

Oto nowy cennik obowiązujący od 1 stycznia 2013:

BILETY NORMALNE:

 • bilet jednorazowy: 4,40 zł, 
 • bilet 20-minutowy: 3,40 zł,
 • 40-minutowy: 4,60 zł, 
 • dobowy: 15 zł,
 • BILET 30-dniowy: 100 zł, 
 • BILET 90-dniowy: 250 zł, 


BILETY ULGOWE:

 • jednorazowy ulgowy: 2,20 zł, 
 • 20-minutowy ulgowy: 1,70 zł, 
 • 40-minutowy ulgowy: 2,30 zł, 
 • dobowy ulgowy: 7,50 zł, 
 • 30-dniowy ulgowy: 50 zł, 
 • 90-dniowy ulgowy: 125 zł.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie remonty torów tramwajowych zaplanowane są w tym roku w Warszawie? Jakie remonty torów tramwajowych zaplanowane są w tym roku w Warszawie?

W stolicy dopiero co zakończono budowę II linii metra, a przed mieszkańcami świeży sezon remontów. W tym roku główne utrudnienia będą na torach tramwajowych. Gdzie będą remonty torowisk w 2015 roku?

Orszak Trzech Króli w Warszawie - jakie utrudnienia w ruchu? Orszak Trzech Króli w Warszawie - jakie utrudnienia w ruchu?

Przemarsz uczestników Orszaku Trzech Króli w Warszawie spowoduje pewne niedogodności dla kierowców: zamknięte ulice, objazdy, inne trasy. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu, jakie objazdy...

Kiedy tramwaje pojadą Targową?

Po trzech latach tramwaje wracają na Targową! Już w sobotę,  25 października 2014 roku warszawiacy pojadą na wprost z placu Wileńskiego w kierunku Kijowskiej.

Aktualizacja: 24.09.2012 20:23
Autor: GB
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?

Monika Kuszyńska w 2011 roku wyszła za mąż za Jakuba ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.