porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaka kara za usiłowanie ZNISZCZENIA obrazu MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ i obrazę uczuć religijnych? Jerzy D. usłyszał zarzuty Jerzy D., który usiłował zniszczyć Cudowny Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, ...
Mówimy, od kiedy obowiązuje nowy rozkład pociągów PKP

Od kiedy obowiązuje NOWY ROZKŁAD POCIĄGÓW? ROZKŁAD PKP NA 2013 r.

Znany jest już nowy rozkład jazdy PKP na 2013 rok. Ma być szybciej, wygodniej i bezpieczniej. Co roku PKP w grudniu wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy. 2013 rok ma być wyjątkowy pod względem modernizacji polskich kolei. Od wakacji trwały prace przygotowawcze nad nowym rozkładem. Mówimy, od kiedy obowiązuje nowy rozkład pociągów PKP.

Wraz z początkiem letnich wakacji rozpoczęły się prace nad nowym rozkładem jazdy pociągów, który zamierzano wprowadzić w grudniu 2012 roku. Wszyscy przewoźnicy mogli zgłaszać swoje wnioski i sugestie odnośnie planowanych zmian. W efekcie powstał nowy rozkład, który z założeniu ma ułatwić i umilić pasażerom podróżowanie po Polsce. Od kiedy możemy liczyć na zmiany na kolei? Mówimy, od kiedy obowiązuje nowy rozkład pociągów PKP.

Od kiedy obowiązuję nowy rozkład pociągów PKP?

Wprowadzenie nowego rozkłady jazdy PKP to standardowa procedura przeprowadzana przed końcem każdego roku, najczęściej w grudniu. Nie od dziś mówi się także o szybkich połączeniach międzymiastowych, bezpiecznych pociągach i podniesieniu komfortu jazdy. 2012 rok był wyjątkowo trudny dla PKP, począwszy od katastrofy kolejowej pod Szczekocianmi po kilka innych, na szczęście nie groźnych dla ludzkiego życia,  zderzeń czołowych pociągów. Z tego właśnie powodu wszyscy z dużym zniecierpliwieniem czekaliśmy na nowy rozkład, ufając, że minister transportu Sławomir Nowak wprowadzi w życie wszystkie zapowiadane postulaty.

Stało się. W nocy z 8 na 9 grudnia 2012 roku ruszył nowy rozkład pociągów. Po raz pierwszy władze PKP S.A. przeprowadziły szeroką akcję informacyjną, która przed 2 tygodnie od wprowadzenia rozkłady informowała pasażerów o nowych połączeniach, zarówno na dworach jak i na stronie internetowej. W efekcie powstał rozkład, który obejmuje 4,5 tysiące pojazdów i jest obsługiwany przez 9 przewoźników w kraju. Oprócz tego, każdy pasażer może liczyć na pomoc mobilnych informatorów, którzy do końca stycznia będą służyć radą w specjalnych punktach informacyjnych na terenie większych dworców kolejowych. Została uruchomiona nawet specjalna infolinia, dostępna pod ogólnopolskim numerem 19 757, czynna całą dobę.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> NOWY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW gdzie sprawdzić jakie zmiany?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kim jest Adam Bielawski, szef gabinetu politycznego Marii Wasiak?

Nowy rząd pod przewodnictwem Ewy Kopacz budzi sporo kontrowersji, a chyba największą z nich była wielka odprawa, jaką miała dostać Maria Wasiak - nowa minister infrastruktury i rozwoju - od byłego...

Czy wiesz dlaczego i w jakiej wysokości odprawę dostała Maria Wasiak, minister infrastruktury?

Maria Wasiak, nowa minister infrastruktury i rozwoju otrzymała 510 tysięcy złotych odprawy ze swojej poprzedniej pracy w PKP. Tak wysoka odprawa była jednym z punktów kontraktu menadżerskiego, które...

Bla Bla Car - co to jest? Czy to alternatywa dla PKP? Bla Bla Car - co to jest? Czy to alternatywa dla PKP?

Bla Bla Car to portal ułatwiający podróże - dzięki niem kierowcy, którzy mają wolne miejsca, mogą zmniejszyć koszt podróży, a pasażerowie tanio dojechać na miejsce. Jak korzystać z Bla Bla Car?

Aktualizacja: 12.04.2013 23:10
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Balli Marzec, muzułmanka, która chce wystartować w wyborach na prezydenta?

Brzmi zaskakująco, a jednak! Balli Marzec zdecydowała, że weźmie udział ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.