porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak Holendrzy pożegnali rodaków, którzy zginęli w zestrzelonym Boeingu 777? [VIDEO]
Jak Holendrzy pożegnali rodaków, którzy zginęli w zestrzelonym Boeingu 777? [VIDEO] Kilkadziesiąt trumien ze szczątkami osób, które zginęły w zestrzelonym nad ...
OFE - wyjść czy zostać? ZUS czy OFE?

OFE. Katastrofa prywatyzacji emerytur w Polsce - dlaczego warto przeczytać książkę Leokadii Oręziak?

Do końca lipca Polacy mają czas na wybór, czy na swoją emeryturę chcą oszczędzać tylko w ZUS, czy również w OFE. Książka Leokadii Oręziak może pomóc dokonać tego wyboru.

"Katastrofa prywatyzacji emerytur w Polsce" to książka zaskakująca na polskim rynku. Większość mediów, ekonomistów, a nawet gwiazd zarabiających na reklamach banków działających też na rynku OFE przekonuje nas, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych to samo zło, a reforma systemu emerytalnego dająca Polakom wybór między ZUS a OFE to zwykła kradzież. Opinie takie są dominujące nawet mimo formalnego zakazu reklamowania Otwartych Funduszy Emerytalnych. Nie powinno to dziwić, bo te bogate korporacje mają środki niezbędne to tego, aby narzucić nam swoją wersję.

Dobrze więc, że powstała książka prezentująca zupełnie inne spojrzenie na ten temat. I książki tej nie napisał byle kto, tylko profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prawdziwy ekspert w dziedzinie rynku ubezpieczeń. Leokadia Książek to ekonomistka od lat badająca to zagadnienie. Zna doskonale nie tylko wszystkie bolączki i problemy systemu polskiego. Ma też godną podziwu wiedzę o tym, jak systemu emerytalne wyglądają w innych krajach.

Dlatego jeśli ktoś zastanawia się, czy pozostać w OFE, czy też odkładać na swoją przyszłość tylko w ZUS, koniecznie powinien zapoznać się z książką pani profesor Oręziak.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Odszkodowanie za zakaz łączenia pracy i emerytury. Ruszy lawina pozwów? Odszkodowanie za zakaz łączenia pracy i emerytury. Ruszy lawina pozwów?

Sąd Rejonowy w Warszawie zasądził precedensowe odszkodawanie dla staruszki z Rzeszowa, która została zmuszona do rezygnacji z pracy, by móc pobierać emeryturę. Nowelizacja umowy z powodu której...

ZUS czy OFE? Ostatni dzień na decyzję! [PORADNIK dla SPÓŹNIALSKICH]

Wraz z końcem lipca kończy się czas na podjęcie decyzji o ulokowaniu środków zgromadzonych na przyszłe emerytury. Co warto wiedzieć przed podjęciem tej decyzji? Przedstawiamy kilka porad i...

Aktualizacja: 25.07.2014 12:57
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.