porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy Paweł Kukiz wejdzie do polityki? Paweł Kukiz od dłuższego czasu bardziej niż nowymi muzycznymi projektami ...
Kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień? Kiedy kończy się astronomiczne lato?

Początek JESIENI, pierwszy dzień jesieni: Kalendarzowa i astronomiczna jesień - KIEDY SIĘ ZACZYNA?

Początek JESIENI, pierwszy dzień jesieni: Kalendarzowa i astronomiczna jesień - KIEDY SIĘ ZACZYNA?
fot.: sxc.hu
Już niedługo – 23 września – rozpocznie się kalendarzowa jesień. Ile dni lata jeszcze nam pozostało? Kiedy powinniśmy się spodziewać pogorszenia pogody? Mówimy, kiedy zaczyna się kalendarzowa i astronomiczna jesień.

Już za półtora miesiąca kończy się kalendarzowe lato. Prognozy pogody sugerują zaś, że meteorologiczne lato zakończyć może się dużo wcześniej, bo już na początku września. Sprawdź, kiedy rozpoczyna się kalendarzowa, astronomiczna oraz fenologiczna jesień.

23 września rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Astronomiczna rozpoczyna się dokładnie podczas równonocy jesiennej, również ok. 23 września. Rozróżniamy również podział pór roku ze względu na pogodę i kwitnienie roślin.

>>> Kiedy zaczyna się kalendarzowa i astronomiczna wiosna, lato, jesień i zima? [KLIKNIJ!]

Meteorologiczna jesień rozpoczyna się więc zazwyczaj na początku września. Średnia temperatura w ciągu dnia sięga wtedy od 5 do 10 st.

Fenologiczne pory roku rozróżniamy na podstawie kwitnienia oraz dojrzewania roślin. Wczesna jesień charakteryzuje się kwitnieniem wrzosu zwyczajnego oraz dojrzewaniem kasztanowca zwyczajnego i borówki brusznicy. Późną jesień rozpoznają wszyscy po zmianie barwy oraz opadaniu liści.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIERWSZY DZIEŃ JESIENI 2014. Kiedy przypada? PIERWSZY DZIEŃ JESIENI 2014. Kiedy przypada?

Pierwszy dzień jesieni wypada we wrześniu. Zwykle jest to data 23 września, co w 2014 roku daje nam... wtorek!

Kiedy zaczyna się kalendarzowe lato? Kiedy zaczyna się kalendarzowe lato?

Lato kalendarzowe nadejdzie już za kilka miesięcy. Jednak pierwsze ciepłe dni mogą pojawić się znacznie wcześniej. Zobacz, kiedy rozpoczyna się kalendarzowe lato!

PIERWSZY DZIEŃ LATA 2014: kiedy wypada? PIERWSZY DZIEŃ LATA 2014: kiedy wypada?

Lato jest jedną z podstawowych pór roku i zdecydowanie tą najbardziej pożądaną. Kojarzy nam się ze słońcem, wakacjami i odpoczynkiem. Kiedy wypada pierwszy dzień lata w 2014 roku?

Aktualizacja: 21.09.2014 11:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Justyna Pochanke to jedna z bardziej cenionych prezenterek. Związana z ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.