porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zofia Merle pochowała syna. Kim był Marcin Mayzel? [VIDEO]
Zofia Merle pochowała syna. Kim był Marcin Mayzel? [VIDEO] MARCIN MAYZEL NIE ŻYJE: Zofia Merle pochowała jedynego syna. Kim ...
Nowe ceny usług pocztowych od 2013 roku. Informacje cennik.poczta-polska.pl

Podwyżka na poczcie. Ile kosztują znaczki na listy i paczki?

Od 7 2013 stycznia zmienił się cennik podstawowych usług pocztowych. Sprawdź, jak dużo kosztuje nadanie listu. Ile kosztują znaczki na listy i paczki? Ile kosztuje znaczek krajowy? Ile kosztuje list priorytetowy?

Podwyżka cen i zmiana oferty usług pocztowych była zapowiadana już w połowie 2012 roku. Poczta Polska wprowadzone zmiany tłumaczy próbą ujednolicenia i usprawnienia systemu nadawania przesyłek, a także dostowania metod działania korporacji do wyzwań XXI wieku. 

Nowy podział usług pocztowych

Dotychczas w ofercie listów zwykłych i poleconych nadawanych w trybie poleconym i ekonomicznym istniało aż sześć kategorii wagowych, co powodowało dezorientację zarówno klientów, jak i samych pracowników poczt. Teraz przedziały będą tylko trzy: do 350 gram, od 350 gram do 1 kg i od 1 kg do 2 kg.

Nowy cennik usług pocztowych

Zmienią się również ceny podstawowych usług pocztowych - listy zwykłe:

  • przesyłka ekonomiczna do 350 g - 1,60 zł

  • przesyłka priorytetowa do 350 g - 2,35 zł

  • przesyłka ekonomiczna od 350 g do 1 kg - 3,70 zł

  • przesyłka priorytetowa od 350 g do 1 kg - 4,50 zł

  • przesyłka ekonomiczna od 1 kg do 2 kg - 6,30 zł

  • przesyłka priorytetowa od 1 kg do 2 kg - 8,80 zł

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Polecony przez internet? List polecony - jak wysłać go z domu?  Polecony przez internet? List polecony - jak wysłać go z domu?

Zaledwie kilka dni temu Poczta Polska wprowadziła nową usługę. Listy polecone można teraz wysyłać bez wychodzenia z domu. W tym celu potrzebny będzie nam jedynie internet.

Darmowy internet na poczcie. Gdzie skorzystasz? [ADRESY] Darmowy internet na poczcie. Gdzie skorzystasz? [ADRESY]

W wybranych placówkach Poczty Polskiej klienci mogą już bezpłatnie skorzystać z bezprzewodowego internetu. Na razie jest to tylko 100 punktów w Polsce – w dużych miastach i ich okolicach, ale też np....

Jak można uniknąć płacenia zaległego abonamentu?

Okazuje się, że można uniknąć spłaty zaległego abonamentu radiowotelewizyjnego! Udało się to kilku mieszkańcom Orzesza. Wszystko przez zaniedbania Poczty Polskiej, która nie wywiazała się z...

Aktualizacja: 26.10.2014 01:58
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Deska - kim jest?
Waldemar Deska - kim jest?

Waldemar Deska, współzałożyciel i lider alternatywnej grupy „Daab”, znany jest ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.