porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Photos For Life - charytatywny bank zdjęć Fundacji Rak'n'Roll - o co chodzi?
Photos For Life - charytatywny bank zdjęć Fundacji Rak'n'Roll - o co chodzi? Rak'n'Roll to fundacja założona przez Magdalenę Prokopowicz, która wspiera osoby ...
Jak wyglądał pogrzeb Chustki - Joanny Sałygi? Kiedy odbył się pogrzeb Joanny Sałygi?

Pogrzeb Chustki - Joanny Sałygi. Kiedy, jak wyglądał?

Pogrzeb Chustki - Joanny Sałygi. Kiedy, jak wyglądał?
Pogrzeb Joanny Sałygi - "Chustki" odbył się w listopadzie 2012 r. w podwarszawskich Ząbkach. Wszyscy poproszeni zostali o ubranie się kolorowo lub o założenie pomarańczowych czapek i chustek. fot.: Facebook / JoannaChustkaSalyga
Joanna Sałyga vel "Chustka" była działaczką Fundacji Rak'n'Roll. Po 2,5 letniej walce z rakiem odeszła 3 listopada 2012 r. Jak wyglądał jej pogrzeb?

Joanna Sałyga dowiedziała się, że jest chora na raka i zostały jej 3 miesiące życia, gdy jej synek Jaś skończył 5 lat. Zaczęła prowadzić bloga, by po latach, mógł go przeczytać i przypomnieć sobie wspólnie spędzone chwile. Dzięki swojemu optymizmowi i woli walki Joanna zyskała duże grono czytelników, którzy wspierali jej starania. Sałyga była również działaczką Fundacji Rak'n'Roll, której celem jest zmiana stereotypowego myślenia związanego z chorobą nowotworową.

Po 2,5 roku od pierwszej wizyty u lekarza Sałyga zmarła. Informacja o uroczystościach pogrzebowych zawierała następującą prośbę: „Ubierz się kolorowo lub weź pomarańczową chustkę. Nie składaj kondolencji rodzinie. Uśmiechaj się, bo tego chciała.”

I faktycznie, na pogrzebie kościół wypełniony był ludźmi w pomarańczowych szalach, szalikach i chustkach.

Piotr, mąż Joanny, napisał na jej blogu pożegnalny post, w którym podziękował wszystkim przybyłym na pogrzeb: „Dziękuję wszystkim, którzy żegnali Joannę. Tym, którzy robili to na pogrzebie i tym, którzy zwyczajnie myśleli o Niej. Dziękuję tym, którzy przyszli kolorowi i tym, którzy byli monochromatyczni. Wierzącym i niewierzącym. Smutnym i wesołym. Dziękuję Wam wszystkim, bo Joanna była dla Was ważna i chcieliście zachować Ją w pamięci.”

>>>Joanna: film o Joannie Sałydze CHUSTKA - gdzie obejrzeć? [KLIKNIJ!!!]<<<

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Joanna - czy film o Joannie Sałydze [CHUSTKA] ma szansę na Oscara? Joanna - czy film o Joannie Sałydze [CHUSTKA] ma szansę na Oscara?

Wszystko wskazuje na to, że polskie kino dokumentalne ma się dobrze, a wręcz bardzo dobrze. Z pośród ośmiu filmów typowanych do Oscara w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny aż dwa pochodzą z...

Aktualizacja: 15.10.2014 21:59
Autor: Ewa Kamińska
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA

Serialowy amant i laureat plebiscytu VIVA Najpiękniejsi, a z wykształcenia ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.