porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nowak i Parafianowicz o długach komitetu prof. Religi - co mówili? Czy doszło do szantażu?
Nowak i Parafianowicz o długach komitetu prof. Religi - co mówili? Czy doszło do szantażu? Michał Majewski na swoim Twitterze opublikował kolejne fragmenty podsłuchanych rozmów. ...
Jakie zmiany w pracowniczych badaniach lekarskich? Kiedy zmiany w pracowniczych zmianach lekarskich?

Pracownicze badania lekarskie - co się zmieni od stycznia 2015 roku?

Pracownicze badania lekarskie - co się zmieni od stycznia 2015 roku?
fot.: sxc.hu
Od 1 stycznia wejdzie w życie znowelizowana ustawa dotycząca wstępnych badań lekarskich, którym muszą być poddawani nowozatrudnieni pracownicy. Mówimy o zmianach w pracowniczych badaniach lekarskich.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą pracodawca będzie miał możliwośc zatrudnienia pracownika bez płacenia za kolejne orzeczenie lekarskie, jeśli pracownik ten poprzednio zatrudniony był na podobnym stanowisku. Do zatrudnienia wystarczyć będzie jedynie orzeczenie lekarskie wystawione przez poprzedniego pracodawcę.

Aktualnie przy każdej zmianie miejsca pracy pracownik musi wykonywać badania lekarskie, nawet jeśli będzie pracował na takim samym stanowisku.

Przeciwnicy zmiann w ustawie o pracowniczych badaniach lekarskich zaznaczają, że brak badań może wpłynąć na zwiększenie liczby wypadków przy pracy oraz większą skalę chorób zawodowych, które wywołane są sposobem wykonywania konkretnej pracy. Zwolnieni z badań nie będą pracownicy wykonujący szczególnie niebezpieczne prace.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Badania okresowe pracowników. Jakie wprowadzono zmiany? Badania okresowe pracowników. Jakie wprowadzono zmiany?

Osoby zmieniające pracę nie będą musiały robić nowych badań lekarskich, jeśli już te posiadane będą nadal aktualne, a warunki pracy na nowym stanowisku będą podobne jak na poprzednim. Zmiany wchodzą...

Aktualizacja: 22.06.2014 21:27
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Pieczyński - kim jest nowy redaktor naczelny Faktów TVN?

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, najprawdopodobniej został ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.