porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Więzienia CIA w Polsce. USA zapłaciły 15 milionów?
Więzienia CIA w Polsce. USA zapłaciły 15 milionów? "Washington Post" donosi o 15 mln dolarów przekazanych polskiemu wywiadowi ...
Co się dzieje na Ukrainie?

Protesty na Ukrainie. Co się dzieje?

Protesty na Ukrainie. Co się dzieje?

Protesty na Ukrainie. Co się dzieje?

fot.: youtube.com/Między kuchnią a salonem
Protesty w Kijowie trwają już od dawna. Aktualnie demonstracje trwają w całym kraju, często dochodzi do brutalnych starć. W wyniku zamieszek zginęło już 5 osób. Protestujący walczą z Berkutem, Specnazem i wojskiem wewnętrznym.

Protesty na Ukrainie rozpoczęły się 21 listopada po niepodpisaniu przez władze umowy stowarzyszeniowej oraz umowy o pogłębieniu i wszechstronności wolnego handlu z Unią Europejską. Prezydent Ukrainy ogłosił, że umowa nie została podpisana, bo Ukraina ma problemy gospodarcze i finansowe. 

>>> Przeciwko czemu protestuje opozycja ukraińska na Majdanie? [KLIKNIJ]

W grudniu na placu Niepodległości w Kijowie protestowało prawie pół miliona osob. 8 grudnia demonstranci obalili pomnik Lenina stojący w Kijowie. W nocy z 10 na 11 stycznia specjalne oddziały milicji Berkut rozpoczęły walkę z demonstrantami. Kilkanaście osób zostało rannych m.in. dawny szef ukraińskiego MSW. Walki trwały dalej.

22 stycznia opozycjoniści poinformowali o śmierci 5 protestujących. 23 stycznia Witalij Kłyczko ogłosił rozejm. Rozmowy przywódców opozycji i prezydenta Wiktora Janukowycza spełzły na niczym. Majdan postanowił zerwać negocjacje z władzą. Opozycja stwierdziła, że czas rozszerzyć Majdan na cały kraj.

Ludzie w wielu miastach Ukrainy zaczęli się gromadzić i atakować budynki administracji państwowej. Przewodniczący wołyńskiej radu obwodowej, widząc otoczony budynek, podał się do dymisji.Funkcjonariusze Berkutu i żołnierze wojsk wewnętrznych bronią siedziby obwodowej administracji w Czerniowicach na Zakarpaciu. Demonstranci zajęli budynek administracji w Czerkasach. Funkcjonariusze Berkutu, którzy przyjechali odbić placówkę usłyszeli od protestujących, żeby nie walczyli ze swoimi rodakami. Milicjanci zawrócili i pozostawili zwycięzców w spokoju. Niestety, później na miejscu pojawił się Specnaz, który nie był już tak pełen zrozumienia. Specnaz odbił budynek zajęty wcześniej przez demonstrantów. Wokół budynku policja organizuje łapanki, zatrzymano już 58. Demonstranci zajęli budynki administracji w Równem i we Lwowie. Protestującym udało się zablokować lokalne bazy Berkutu i wojsk wewnętrznych. Siedzibę administracji w Tarnopolu zdobyto bez żadnych przeszkód. W Żytomierzu atak na budynki państwowe zakończył się niepowodzeniem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wydarzenia na Ukrainie. O co chodzi? Co musisz wiedzieć? [7 PUNKTÓW] Wydarzenia na Ukrainie. O co chodzi? Co musisz wiedzieć? [7 PUNKTÓW]

Na Ukrainie trwają zamieszki, spowodowane m.in brakiem jednoznacznej decyzji dotyczącej wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej. Na czele opozycji stanął Witalij Kliczko, lider partii UDAR. Mówimy o...

Negocjacje na Ukrainie – jaki wynik? Co się dzieje na Ukrainie? Negocjacje na Ukrainie – jaki wynik? Co się dzieje na Ukrainie?

Po przeprowadzonych negocjacjach władze Ukrainy informują, że osiągnięto porozumienie z przedstawicielami Unii Europejskiej! Mówimy, kto uczestniczył w rozmowach oraz jakie decyzje podjęto.

Kłopoty na przejściu granicznym z Ukrainą – co musisz wiedzieć przed podróżą? Kłopoty na przejściu granicznym z Ukrainą – co musisz wiedzieć przed podróżą?

W środę policja zablokowała część wjazdów do Kijowa. Z uwagi na zamieszki na Majdanie Niepodległości Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróż na Ukrainę w najbliższych dniach. Mówimy, co...

Aktualizacja: 24.01.2014 13:58
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]

Kamil Durczok, redaktor naczelny i prezenter Faktów TVN, to jeden ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.