porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co Piotr Duda powiedział na kongresie PiS? W sobotę rozpoczął się Kongres PiS, na którym wybrany zostanie ...
Przemówienie Donalda Tuska na konwencji PO. Konwencja Platformy Obywatelskiej w Chorzowie.

Przemówienie Donalda Tuska - co premier powiedział na konwencji PO?

Równolegle z dwudniowym kongresem Prawa i Sprawiedliwości w Sosnowcu, kilkanaście kilometrów dalej w Chorzowie rozpoczęła się jednodniowa konwencja PO. W trakcie swojego przemówienia Donald Tusk odniósł się do ostrych słów, które padły z ust Piotra Dudy na kongresie PiS. Mówimy, co powiedział Donald Tusk.

Politycy Platformy Obywatelskiej przyjechali do Chorzowa, aby zmienić status partii i umożliwić bezpośrednie wybory prezesa PO. Wieczorem zatwierdzony zostanie harmonogram wyborów wewnętrznych. Kandydatami na szefa partii są Donald Tusk i Jarosław Gowin.

Podczas trwającego równolegle kongresu "Nasza Ojczyzna, nasza przyszłość" Prawa i Sprawiedliwości, szef "Solidarności" Piotr Duda powiedział m.in, że "Obecny premier jest tchórzem i kłamcą". 

Co premier Tusk powiedział na konwencji PO?

W swoim przemówieniu otwierającym konwencję PO, Donald Tusk odniósł się do słów skierowanych pod jego adresem przez Dudę: "Nie powinniśmy ustąpić przed tymi wszystkimi, którzy pesymizm będą chcieli zamienić w istotę polskiego dialogu. Jesteśmy tutaj też po to, by spojrzeć prosto w oczy tym, którzy mają do nas pretensje. Nwet jeśli wśród nich są zawodowi zadymiarze."

"Dlaczego spotkaliśmy się na Śląsku? Jest jeden prozaiczny powód. Po to by być obecnym, wtedy, gdy ci, dla których niedawno Śląsk był ukrytą opcją niemiecką nie zawrócili ludziom w głowach, że zamienili się w śląskich patriotów." powiedział Tusk, po czym na sali wybuchła burza oklasków. 

Premier kontynuował: "Zadaniem PO, najważniejszym jest budować energię Polaków z różnych wątków, by Polak przeciwko Polakowi nie stawał tylko dlatego, że ma inną opinię. Z tych innych opinii może być jeden wielki plus dla Polski, a nie nieustanne mordowanie się w wyniszczającej kłótni".

 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy wiesz ile wydali ministrowie Donalda Tuska przy użyciu kart służbowych? Czy wiesz ile wydali ministrowie Donalda Tuska przy użyciu kart służbowych?

Przez ostatnie 18 miesięcy, były rząd Donalda Tuska wydał blisko milion złotych przy użyciu kart służbowych. Pieniądze szły na kolacje w restauracjach, noclegi w hotelach, podróże służbowe.

Szef Rady Europejskiej - jakie ma kompetencje? Szef Rady Europejskiej - jakie ma kompetencje?

Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej. Dowiedz się, jakie będzie miał uprawnienia jako prezydent Unii Europejskiej.

Oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Ile zarabia premier? Oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Ile zarabia premier?

Jak wynika z oświadczenia majątkowego za rok 2013, premier Donald Tusk zarobił 345 tys. zł. Sporą część jego zarobków stanowił jednak dochód żony Małgorzaty Tusk za wydanie książki pt. Między Nami.

Aktualizacja: 20.04.2018 17:50
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Męczyńska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Oglądając seriale i filmy nie zastanawiamy się zazwyczaj, kto stoi ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.