porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
#Jedz gruszki - nowa akcja na złość Putinowi w Belgii - na czym dokładnie polega?
#Jedz gruszki - nowa akcja na złość Putinowi w Belgii - na czym dokładnie polega? Nie tylko Polacy walczą z polityką Putina. Robią to także ...
Jaki kary obowiązują za niszczenie przyrody pojazdami terenowymi? Jakie kafry proponują bijący na alarm przedstawiciele środowisk ekologicznych?

Quad albo terenówka w lesie lub rezerwacie. Będą wyższe kary?

Quad albo terenówka w lesie lub rezerwacie. Będą wyższe kary?

Quad albo terenówka w lesie lub rezerwacie. Będą wyższe kary?

fot.: Gettyimages.com
Sporty terenowe mają w Polsce wielu zwolenników. Większość wielbicieli quadów i terenówek (zaczynając od dzieci, które swój sprzęt dostały na komunię, po prawdziwych zapaleńców) często swoje umiejętności sprawdza w lasach, co nie jest legalne. Dowiedz się, jakie kary być może będą obowiązywać!

Niskie kary za jazdę na qudzie w lesie

Wielbiciele głośnych maszyn, przemierzający leśne wertepy, stają się coraz częstszym widokiem, oraz coraz większym utrapieniem dla ekologów, leśniczych i osób chcących znaleźć wyciszenie w lesie. Ci pierwsi postanowili działać wychodząc z propozycją zaostrzenia przepisów - obecne te niezbyt odstraszają osoby niszczące lasy przy pomocy swoich pojazdów: najniższy mandat wynosi... 20 złotych, a maksymalny 500. Gdy wielbiciel quada ma na koncie więcej wykroczeń, może liczyć na grzywnę w wysokości tysiąca złotych.

Co będzie mogło grozić łamiącym przepisy?

Propozycja ekologów jest surowa dla łamiących przepisy i niszczących przyrodę. Domagają się kar od tysiąca złotych, a konsekwencje zakłócania porządku na terenach leśnych według nich powinny wiązać się z czasowym (od 6 do 36 miesięcy) zakazem prowadzenia pojazdów. Najbardziej niesubordynowanym miałyby grozić prace społeczne.

Według danych ekologów, kierowcy niszczący przyrodę są prawdziwą plaga - zniszczyli oni już rezerwat "Lipowska" w Beskidzie Żywieckim oraz powodują wiele szkód w Bieszczadach i na Małopolsce.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 18.08.2014 12:58
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.