porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co to jest nepotyzm? Czy dopuściła się go nowa minister sportu Joanna Mucha? "Kolesiostwo", "kumoterstwo" czy "obsadzanie stanowisk swoimi" to najpopularniejsze synonimy pojęcia ...
Egzotyczne podróże urzędników odpowiedzialnych za wypłatę naszych emerytur

Czy wiesz, ile kosztowały podatników zagraniczne wojaże szefów ZUS?

W 2010 i 2011 r. szefowie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydali na zagraniczne wojaże blisko 400 tys. zł. Prym w służbowych podróżach wiódł prezes ZUS Zbigniew Derdziuk, który odwiedził m.in. Malezję, Republikę Południowej Afryki i Argentynę.

W okresie styczeń 2010 - październik 2011: prezes i jego trzej zastępcy za granicę jeździli chętnie i często. Najwięcej wojaży po świecie zaliczył prezes ZUS Zbigniew Derdziuk. Niektóre jego wyjazdy budziły zdumienie, a przy okazji pochłonęły astronomiczne kwoty. Przykłady?

Pod koniec marca 2010 r. wraz ze swoją szefową gabinetu Derdziuk udał się do Malezji. Koszt? 26 956 zł. W 2011 r. prezes i szefowa Departamentu Współpracy Międzynarodowej ZUS pojechali do RPA na Forum Zabezpieczenia Społecznego. Koszt? 46 100 zł. W maju tego samego roku wybrano się do Azerbejdżanu. Cel wizyty? Ogólna wymiana doświadczeń... Koszt? 24 140 zł. W sumie Zbigniew Derdziuk oraz członkowie zarządu Mirosława Boryczka, Michał Jonczyński i Dariusz Śpiewak byli za granicą aż 40 razy. Koszt ich delegacji wyniósł 392 tys. 216 zł.

W "Super Expressie" ZUS tłumaczył konieczność wyjazdów prezesa pełnionymi przez niego wysokimi funkcjami w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Zabezpieczenia Społecznego (ISSA) – największej i najważniejszej organizacji powołanej do prowadzenia studiów i analiz systemów zabezpieczenia społecznego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ile pieniedzy zabraknie na emerytury w 2015 roku?

Ponad pięćdziesiąt miliardów złotych. Ta astronomiczna kwota to dziura w finansach Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jak pojawi się w nim już w 2015 roku!

Jak podwyższyć emeryturę. Sąd Pracy

Jest szansa dla tysięcy seniorów, którzy bezskutecznie walczą o wyższe emerytury. Okazuje się, że z ZUS można wygrać. I to nawet, gdy brakuje dokumentów świadczących o wysokość naszych zarobków.

Zbigniew Derdziuk – ile zarabia prezes ZUS?

Szefowanie państwowej instytucji może być szalenie lukratywne. Udowadnia to prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk.

Aktualizacja: 17.04.2018 13:49
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Bartek Bonk, medalista olimpijski? Jaka tragedia dotknęła olimpijczyka?

Bartek Bonk podczas Igrzysk w Londynie uratował honor polskich ciężarowców ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.