porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co reklamuje Piotr Żyła? Paluszki Beskidzkie - YouTube - Dlaczego skoczek wskoczył do reklamy?
Co reklamuje Piotr Żyła? Paluszki Beskidzkie - YouTube - Dlaczego skoczek wskoczył do reklamy? Piotr Żyła, polski skoczek wskoczył do świata reklamy. Popularność Piotra ...
Po wyłączeniu telewizji analogowej trzeba będzie na nowo wyszukać programy cyfrowe w telewizorze lub tunerze. Jak odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej?

TELEWIZJA DVB-T. Wyłączenie telewizji analogowej. Jak wyszukać programy, co robić, jakie zmiany?

Stopniowo na terenie całej Polski następuje wyłączenie telewizji analogowej. Telewizja analogowa wyłączana jest etapami. 22 kwietnia wyłączenie telewizji analogowej nastąpi w województwie opolskim. Nadajniki w Chrzelicach (TVP1, TVP2, TVPOpole i Polsat), w Opolu (TVN, Puls, TV4) i w Kędzierzynie-Koźlu (TVN) przestaną nadawać sygnał analogiczny. Po wyłączeniu telewizji analogowej trzeba będzie na nowo wyszukać programy cyfrowe w telewizorze lub tunerze. TELEWIZJA DVB-T. Wyłączenie telewizji analogowej - jak wyszukać programy, co robić, jakie zmiany? Jak odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej?

Każdorazowo wyłączenie telewizji analogowej oznacza zmiany dla osób odbierajacych juz sygnał cyfrowy. W przypadku wyłączenia, które nastąpi 22 kwietnia w województwie opolskim, widzowie telewizji będą musieli na nowo wyszukać programy cyfrowe w telewizorze czy tunerze. Zmienione zostaną kanały, na których nadawane są programy cyfrowe:

MULTIPLEKS 1 - z którego nadawane są: TVP1 HD, TVP2, TVP Info Opole, TTV, ATM Rozrywka, Eska TV, Polo - nadaje na kanale 46. Po wyłączeniu telewizji analogowej parametry pozostaną bez zmian. 

 MULTIPLEKS 2 - TVN, TVN7, Polsat, Polsat Sport News, TV4, TV6, Puls i Puls 2) - nadaje na kanale 34. Po wyłączeniu telewizji analogowej przejdzie na kanał 23. 

MULTIPLEKS 3 - TVP1, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka - nadaje na kanale 43. Po wyłączeniu telewizji analogowej przejdzie na kanał 34.

Proces cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce potrwa do lipca 2013 roku. Programy telewizji analogowej zostaną zastąpione przez programy telewizji cyfrowej. 

W miejsce dotychczas dostępnych kilku programów telewizji analogowej, możliwy będzie odbiór ponad 20 bezpłatnych programów telewizji cyfrowej.

Jak odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej?

Jak odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej? Trzeba mieć zwykłą antenę, z której do tej pory odbieraliśmy sygnał i telewizor z tunerem MPEG-4. Do starszych telewizorów należy dokupić dekoder za około 100-150 złotych. Dla osób, które korzystają z oferty platform telewizji satelitarnej i kablówki, zmiana będzie niezauważalna. Nie wiąże się także z koniecznością wymiany telewizora lub dekodera.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
VI etap wyłączania telewizji analogowej: 17 czerwca 2013. Jakie miasta obejmie? VI etap wyłączania telewizji analogowej: 17 czerwca 2013. Jakie miasta obejmie?

WYŁĄCZENIE ANALOGOWEJ TELEWIZJI NAZIEMNEJ. Naziemna telewizja cyfrowa będzie całkowicie i ostatecznie wprowadzona w Polsce w ciągu najbliższych miesięcy. Za nami już pięć etapów cyfryzacji. Mówimy,...

VII etap wyłączania telewizji analogowej: 23 lipca 2013. Jakie miasta obejmie? VII etap wyłączania telewizji analogowej: 23 lipca 2013. Jakie miasta obejmie?

WYŁĄCZENIE ANALOGOWEJ TELEWIZJI NAZIEMNEJ. Naziemna telewizja cyfrowa będzie całkowicie i ostatecznie wprowadzona w Polsce w ciągu najbliższych miesięcy. Za nami już sześć etapów cyfryzacji. Mówimy...

Wyłączenie telewizji analogowej do 19 marca 2013 - jakie miasta obejmie?

Naziemna telewizja cyfrowa będzie całkowicie i ostatecznie wprowadzona w Polsce w ciągu najbliższych miesięcy. Za nami już dwa pierwsze etapy cyfryzacji. Mówimy, jak będzie wyglądał III etap...

Aktualizacja: 17.04.2018 14:34
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
E.L. James: kim jest autorka "50 twarzy Greya"? [kariera, rodzina]

E.L. James szturmem podbiła serca wielu czytelników i czytelniczek ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.