porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Największe wpadki Ewy Kopacz podczas 100 dni bycia premierem Polski
Największe wpadki Ewy Kopacz podczas 100 dni bycia premierem Polski Wpadka goni wpadkę. Tak jest w przypadku Ewy Kopacz, która ...
23.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - kiedy i gdzie zagra WOŚP i na jaki cel?

WOŚP 2015 - kiedy i gdzie zagra i na jaki cel?

WOŚP 2015 - kiedy i gdzie zagra i na jaki cel?
fot.: wosp.org.pl
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11 stycznia 2015 r.  Tym razem ponad 120 tys. wolontariuszy z całej Polski będzie zbierać datki na dwa cele - leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz "godną opiekę dla seniorów". Finał jak zwykle zapowiada się hucznie!

Wieloletnią tradycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stały się huczne obchody w wielu polskich miastach, nie tylko w stolicy. I w tym roku organizatorzy nie zawiedli.

>>> Jak zostać wolontariuszem WOŚP? [KLIKNIJ]

  • Najwięcej atrakcji przygotowano w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim, gdzie za pośrednictwem portalu aukcyjnego odbędą się liczne licytacje. Dochód zostanie przekazany do specjalnie przygotowanych puszek WOŚP.

  •  W Zielonej Górze finał rozpocznie się nieco wcześniej, bo już w sobotę 10.01. Pod Palmiarnią zagrają: Sylwia Grzeszczak, Behind the Sun, Yuma z Żar. W Kostrzynie nad Odrą, mieście Przystanku Woodstock wystapią: New Massage i Orchidea.

  • W Warszawie odbędzie się koncert pod Pałacem Kultury, na którym pojawią się m.in.: Antyradio Coverband, Wild Pig, Ukeje, Shata Qs, Dr Misio, Łzy, Ania Rusowicz, Tabu, Mrozu, Chemia i inni.

  • W Sandomierzu w czasie finału zagra zespół ENCLOSE.

  • W Krakowie podczas koncertu na Rynku Głównym zagrają: Piersi, Closterkeller i Leniwiec. Na ulicach, jako wolontariuszy będzie można spotkać m.in: Marcina Dańca, Krzysztofa Piaseckiego, Annę Dymną, Dorotę Segdę i Magdę Steczkowską. Moc atrakcji szykuje również Bonarka City Center. Mioush, Future Folk i Straight Jack Cat to tylko niektóre z zespołów, które się tam zaprezentują. Do tego konkurs kolęd, przeróżne występy, nauka pierwszej pomocy i licytacje. Oprócz tego, w niemal każdym zakątku Krakowa bić będą czerwone, orkiestrowe serduszka!

  • TV: organizatorzy planują też koncert w Studio TVP, wystąpi tu Mrozu, Coma, Wild Pig, Tabu i innych.

W czasie Finału WOŚP w większości polskich miast będą przygotowane różnego rodzaju atrakcje dla mieszkańców przyłączających sie do wspólnego grania z Orkiestrą.

O godzinie 20 we wszystkich miastach i miesteczkach, gdzie odbywać się będzie finał  planowany jest tradycyjnie happening pt. "Światełko do Nieba" - czyli wysłanie w stronę nieba, w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Więcej informacji na stronach lokalnych oraz na www.wosp.org.pl

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
WOŚP 2015: gdzie przez wichurę odwołano koncerty ? WOŚP 2015: gdzie przez wichurę odwołano koncerty ?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się od kilkunastu lat tradycyjnie w drugi weekend stycznia. Niestety, w przeprowadzeniu tegorocznych imprez pod znakiem WOŚP skutecznie przeszkadza...

WOŚP 2015 gra nie tylko w Polsce, ale i za granicą - gdzie zagra? WOŚP 2015 gra nie tylko w Polsce, ale i za granicą - gdzie zagra?

23 finał WOŚP to jak zwykle mnóstwo atrakcji. W akcję zaangażowani są ludzie w całej Polsce, ale i nie tylko! Działalność WOŚP wspiera kilkanaście krajów na świecie! Gdzie odbywają się zbiórki?

Tomek Lipiński o WOŚP : co powiedział? Tomek Lipiński o WOŚP : co powiedział?

Facebookowy wpis Tomka Lipińskiego wywołał dyskusję. Artysta twierdzi, że muzycy dający koncerty w ramach WOŚP dostają honoraria, wbrew temu, co twierdzi Jurek Owsiak. Przedstawiciel WOŚP odpowiada.

Aktualizacja: 11.01.2015 12:40
Autor: zuz
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA

Serialowy amant i laureat plebiscytu VIVA Najpiękniejsi, a z wykształcenia ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.