porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ZMIANA CZASU na zimowy: Jakie ma skutki?
ZMIANA CZASU na zimowy: Jakie ma skutki? Zmiana czasu na zimowy podobno służy ograniczeniu zużycia energii. Podobno. ...
ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2014: zmiana czasu 27 pazdziernika. Po co przestawiamy zegarki?

ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2014. Kiedy i w którą stronę przestawiamy zegarki?

ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2014. Kiedy i w którą stronę przestawiamy zegarki?

Kiedy przypada zmiana czasu z letniego na zimowy?

fot.: thinkstockphotos.com
Zmiana czasu na zimowy – kiedy należy przestawić zegarki, w którą stronę i dlaczego? Dzięki zmianie czasu zyskasz dodatkową godzinę snu, ale wieczór znacznie się wydłuży. Dowiedz się, którego dnia cofnąć wskazówki zegarka i przestawić się na czas zimowy.

ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2013 - PAŹDZIERNIK

Zmiana czasu z letniego na zimowy w 2014 r. nastąpi w nocy z 25 na 26 października. Dzięki przesunięciu wskazówek zegarka pośpimy dłużej – zyskamy dodatkową godzinę snu i wypoczynku. Zmiana czasu – z zachowaniem stref czasowych – obowiązuje w całej Unii Europejskiej.

>>> ZMIANA CZASU – które państwa przestawiają zegary? [KLIKNIJ!]

Po co zmieniamy czas? Dwa razy do roku zmieniamy czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy po to, aby wraz ze zmianą pór roku lepiej wykorzystać światło słoneczne. 

ZMIANA CZASU. Kiedy i w którą stronę?

Zmiana czasu z letniego na zimowy przypada na godzinę 3 z soboty 25 na niedzielę 26 października. Wskazówki zegarka należy cofnąć o godzinę! Niestety wraz z nadejściem zimy dni robią się coraz krótsze i szybciej zapada zmrok. Jesienne szarugi i długie zimowe wieczory powinna zrekompensować dodatkowa godzina spędzona w ciepłym łóżku. Pamiętajcie o zmianie czasu!

>>> Wszystko o zmianie czasu [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy zmieniamy czas na letni i zimowy w 2015 roku? W którą stronę przesuwamy wskazówki? Kiedy zmieniamy czas na letni i zimowy w 2015 roku? W którą stronę przesuwamy wskazówki?

Już przywykliśmy, że dwa razy do roku przesuwamy zegarki albo o godzinę do przodu, albo wstecz. Zazwyczaj cieszymy się ze snu jednego dnia o godzinę dłużej, ale zmiany czasu nie są dla wielu z nas...

Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni? Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni?

Zmiana czasu ma długą tradycję – koncepcja narodziła się w końcu XIX wieku – a jej historia to... historia ludzkiego egoizmu. Jak to było z tą zmianą czasu? Komu zawdzięczamy zwyczaj przestawiania...

ZMIANA CZASU. Czas letni, czas zimowy – który jest w Polsce naturalny? ZMIANA CZASU. Czas letni, czas zimowy – który jest w Polsce naturalny?

Przyzwyczailiśmy się mówić, że zmieniamy czas na letni lub zimowy. W rzeczywistości w marcu przechodzimy z czasu naturalnego (w przybliżeniu) dla danego obszaru na czas letni, a w październiku...

Aktualizacja: 20.10.2014 10:22
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?

Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba! Michał Malitowski ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.