porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy Światowe Dni Młodzieży to Międzynarodowy Dzień Młodzieży? Niedawno skończyły się 11. Światowe Dni Młodzieży w Rio de ...
Kiedy mija termin składania deklaracji pozostania w OFE? Mówimy, jak i gdzie złożyć deklarację o pozostaniu w OFE!

ZUS czy OFE? Ostatni dzień na decyzję! [PORADNIK dla SPÓŹNIALSKICH]

Wraz z końcem lipca kończy się czas na podjęcie decyzji o ulokowaniu środków zgromadzonych na przyszłe emerytury. Co warto wiedzieć przed podjęciem tej decyzji? Przedstawiamy kilka porad i przypominamy o upływającym terminie zgłaszania decyzji!

Upływa termin składania deklaracji pozostania w OFE

31 lipca mija ostatni termin decyzji dotyczącej tego, czy część naszych składek emerytalnych trafi do ZUSu, czy do Otwartego funduszu Emerytalnego. Jeśli ze strony przyszłego emeryta nie padnie żadna deklaracja, wszystkie jego składki pozostaną w ZUS-ie. Decyzja, gdzie ulokować składki jest brzemienna w skutki. Zależeć będzie od niej wysokość emerytury oraz sposób ewentualnego dziedziczenia składek po zmarłych. Jeśli trafią one wyłącznie do pierwszego filara ZUS, nie można ich odziedziczyć. Warto zastanowić się i dowiedzieć więcej o różnicach między OFE a ZUS-em.

>>> Jaka jest różnica między składkami w ZUS a OFE? KLIKNIJ!

Jak złożyć deklaracje?

Na złożenie deklaracji pozostał jeden dzień! Jest kilka dróg. Deklarację pozostania w OFE można wysłać pocztą, lub przez internet za pomocą platformy usług elektroniczych ePUAP.

Jednak, by się na niej zarejestrować trzeba napiejrw... pójść do oddziału ZUS lub Urzędu Skarbowego! Wymagane dokumenty są udostępnione na stronach ministerstw Pracy i Finansów, oraz w oddziałach ZUS i urzędach skarbowych. Deklarację można również składać osobiście. W przypadku wysyłania deklaracji pocztą, liczyć się będzie data stempla pocztowego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
OFE. Katastrofa prywatyzacji emerytur w Polsce - dlaczego warto przeczytać książkę Leokadii Oręziak?

Do końca lipca Polacy mają czas na wybór, czy na swoją emeryturę chcą oszczędzać tylko w ZUS, czy również w OFE. Książka Leokadii Oręziak może pomóc dokonać tego wyboru.

Czy wiesz, ile kosztowały podatników zagraniczne wojaże szefów ZUS?

W 2010 i 2011 r. szefowie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydali na zagraniczne wojaże blisko 400 tys. zł. Prym w służbowych podróżach wiódł prezes ZUS Zbigniew Derdziuk, który odwiedził m.in....

Aktualizacja: 20.08.2014 11:53
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Samborski, partner Agnieszki Kaczorowskiej. Kim jest?

Agnieszka Kaczorowska już dawno przestała być "Bożenką z klanu". Teraz ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.