porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Serena Williams zwycięża na Igrzyskch Olimpijskich w Londynie. Czy zostanie liderą światowego rankingu? Serena Williams rządzi na londyńskich kortach. Na początku lipca wygrała ...
Lekkceważąca postawa chorążej polskiej reprezetacji w Londynie

Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Dlaczego sportowcy ostro krytykują Agnieszkę Radwańską? Czym zawiniła Polka?

Najpierw wielki zaszczyt - Agnieszka Radwańska została chorążym polskiej reprezentacji. Jednak po odpadnięciu z Igrzysk w pierwszej rundzie i jej komentarzu po meczu, została czarnym charakterem naszej ekipy. Co takiego powiedziała? Czym podpadła sportowcom?

Pierwszą wpadką Agnieszki Radwańskiej był jej strój – bez orzełka, bez biało-czerwonej flagi, jedynie skromy napis: „POLSKA” na środku pleców. Gdy grała swój deblowy mecz ( w parze z siostrą Ulą), na przodzie sukienki doszyto jej już orzełka. To niedopatrzenie wywołało sporo negatywnych komentarzy. Jjednak później było jeszcze gorzej.

Druga wpadka Radwańskiej jest bardziej dyskusyjna, ale i kontrowersyjna. Chodzi bowiem o samo podejście Agnieszki do Igrzysk w Londynie. Swoją przegraną już w pierwszej rundzie potraktowała dość lekko. Dla niej to jeden z wielu startów, na pewno nie najważniejszy, bo dla tenisistów priorytetem zawsze będą turnieje wielkoszlemowe. W dodatku w Londynie Agnieszka za medal mogła zgarnąć jedynie o 40 tys. dolarów, a przypominamy, że tenisiści w najważniejszych turniejach walczą o miliony dolarów (w tym roku za wicemistrzostwo Wimbledonu Radwańska otrzymała ponad 3 miliony złotych).

Kogo zabolała postawa Radwańskiej?

Bagatelizacja Igrzysk Olimpijskich przez Radwańską, oburzyła pozostałych sportowców, dla których ta rywalizacja, właśnie o olimpijskie medale jest najważniejszym turniejem w całym życiu. Sportowcy do tych startów przygotowują się długi czas, najpierw walcząc o sam zaszczyt uczestnictwa w tym najważniejszym sportowym wydarzeniu, potem o miejsce na podium.

Dlatego właśnie m.in. Piotr Małachowski (wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem) oraz Marek Plawgo (6 miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki na IO w Pekinie) na lekkie potraktowanie swojej przegranej przez Radwańską zareagowali tak krytycznie. Ci wybitni i doświadczeni polscy sportowcy zarzucili naszej najlepszej tenisistce brak ducha walki i zaangażowania oraz lekceważący stosunek do Igrzysk, co niezbyt przystoi chorążej polskiej reprezentacji.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 26.04.2018 16:51
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Bargiel?

Himalaista, narciarz wysokogórski, biegacz. Rywalizuje z najlepszymi i ma w ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.