porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Polscy panczeniści mają brązowy medal! Łyżwiarze szybcy zdobyli brązowy medal na Igrzyskach Polscy panczeniści prześcignęli Kanadyjczyków. Mają brązowy medal!
Ile na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi zarobił Zbigniew Bródka?

Ile pieniędzy dostanie Zbigniew Bródka za dwa medale olimpijskie?

Ile pieniędzy dostanie Zbigniew Bródka za dwa medale olimpijskie?
fot.: Facebook/ Zbigniew Bródka
Zbigniew Bródka Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi może zaliczyć do najbardziej udanych w karierze. Indywidualny tytuł mistrza olimpijskiego na dystansie 1500 metrów oraz brązowy medal wywalczony w drużynie to spełnienie jego marzeń. Ich dopełnieniem jest gwarantowana olimpijska emerytura i wysokie nagrody pieniężne.

Zbigniew Bródka jest zapewne jednym z niewielu mistrzów olimpijskich, który aby utrzymać swoją rodzinę, treningi do igrzysk olimpijskich musiał łączyć z pracą zawodową. Bródka od trzech lat swoje życie dzieli pomiędzy łyżwiarstwo szybkie i zawodową służbę w straży pożarnej. Na szczęście po igrzyskach w Soczi finansowa sytuacja Polaka ulegnie zmianie. 

>>> Polscy panczeniści mają brązowy medal! Łyżwiarze szybcy zdobyli brązowy medal na Igrzyskach KLIKNIJ!

Komitet Olimpijski tytuł mistrza olimpijskiego nagradza premią w wysokości 120 tysięcy złotych. Dodatkową nagrodę (około 30 tysięcy) przyznaje Ministerwstwo Sportu i Turystyki. Za brązowy medal olimpijski wywalczony w drużynie, Bródka dostanie kolejne 90 tysięcy złotych od PKOI i drugą nagrodę pieniężną od MSiT (wysokość nie jest jeszcze znana). 

Z perspektywy czasu największym atutem wywalczenia tytułu mistrza olimpijskiego w Soczi okaże się jednak gwarancja emerytury olimpijskiej. Jest ona wypłacana tym medalistom olimpijskim, którzy zakończyli już swoją karierę i mają ponad 35 lat. Wysokość świadczenia wynosi ok. 2,5 tys. zł. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 15:56
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Kukiz: kim jest żona Pawła Kukiza?
Małgorzata Kukiz: kim jest żona Pawła Kukiza?

Paweł Kukiz to jeden z kandydatów, który w maju będzie ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.