porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy polscy siatkarze plażowi: FIJAŁEK i PRUDEL mają szansę na medal w Londynie? Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po bardzo dobrym meczu pokonali ...
PIerwszy złoty medalista w Londynie! Adrian Ziółkowski mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów

Kto zdobył pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach w Londynie? Kim jest Adrian Zieliński?

Młody, dwudziestotrzyletni polski zawodnik w podnoszeniu ciężarów, Adrian Zieliński, 3 sierpnia 2012 roku uszczęśliwił Polaków, zdobywając złoty medal w podnoszeniu ciężarów. Kim jest Adrian Zieliński, pierwszy polski złoty medalista z Igrzysk w Londynie? 

Kim jest Adrian Zieliński, pierwszy polski złoty medalista z Igrzysk w Londynie? 

Adrian Zieliński występuje w kategorii wagowej do 85 kg i jest zawodnikiem klubu Tarpan Mroczna, który reprezentuje od początku swojej sportowej kariery.

Dziś cała Mroczna oglądała transmisję z Igrzysk na stadionie, na wielkim telebimie. Może doping wszystkich Polaków, a z pewnością krajanów Zielińskiego zadziałał, ale Adrianowi fantastycznie poszedł konkurs olimpijski.

Ale żarty na bok - na pewno sukces Polaka jest efektem jego pracy i talentu. Mimo młodego wieku sportowiec może pochwalić się świetnymi wynikami. W roku 2010 zdobył złoto na Mistrzostwach Świata, a rok później brąz.

Jego głównymi rywalami w drodze po medal olimpijski byli Irańczyk Kianush Rostami i Chińczyk Lu Yong. Obaj jednak wcześniej niż Polak odpadli z rywalizacji. Najgroźniejszym rywalem Zielińskiego był więc w konkursie olimpijskim 19-letni Rosjanin Apti Aukchadow. Polak miał w dwuboju identyczny wynik jak on,  jest jednak od niego o 130g lżejszy, co zadecydowało o wygranej.

Polak podniósł łącznie 385kg, zostając pierwszym polskim mistrzem olimpijskim Igrzysk w Londynie. Ustanowił tym samym także nowy rekord Polski.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
LONDYN 2012. Polskie szanse na medale olimpijskie: Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk jest w formie! Z marszu zakwalifikowała się do finału rzutu młotem na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Istnieje wiele przesłanek, które pozwalają mieć nadzieję ze nasza młociarka...

Kim jest ZOFIA NOCETI-KLEPACKA, która zdobyła brązowy medal w żeglarstwie (klasa RS-X)?

Zofia Noceti-Klepacka zdobyła brązowy medal w wyścigu żeglarskim w klasie RS-X na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie! Jak wyglądał finałowy wyścig po brąz Zofii Noceti-Klepackiej? Który to medal w...

Czy SUKCESY POLSKICH SZTANGISTÓW poprawią sytuację w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów? Za co miał zostać ukarany nasz medalista – ADRIAN ZIELIŃSKI?

Polskim sztangistom na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie idzie całkiem dobrze. W podnoszeniu ciężarów zdobyliśmy dwa medale – brąz Bartłomieja Bonka i złoto Adriana Zielińskiego. Ten drugi...

Aktualizacja: 06.08.2012 12:49
Autor: asmialek - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Robert Leszczyński nie żyje - ta wiadomość zasmuciła wiele osób nie ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.