porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy polscy siatkarze plażowi: FIJAŁEK i PRUDEL mają szansę na medal w Londynie? Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po bardzo dobrym meczu pokonali ...
PIerwszy złoty medalista w Londynie! Adrian Ziółkowski mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów

Kto zdobył pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach w Londynie? Kim jest Adrian Zieliński?

Młody, dwudziestotrzyletni polski zawodnik w podnoszeniu ciężarów, Adrian Zieliński, 3 sierpnia 2012 roku uszczęśliwił Polaków, zdobywając złoty medal w podnoszeniu ciężarów. Kim jest Adrian Zieliński, pierwszy polski złoty medalista z Igrzysk w Londynie? 

Kim jest Adrian Zieliński, pierwszy polski złoty medalista z Igrzysk w Londynie? 

Adrian Zieliński występuje w kategorii wagowej do 85 kg i jest zawodnikiem klubu Tarpan Mroczna, który reprezentuje od początku swojej sportowej kariery.

Dziś cała Mroczna oglądała transmisję z Igrzysk na stadionie, na wielkim telebimie. Może doping wszystkich Polaków, a z pewnością krajanów Zielińskiego zadziałał, ale Adrianowi fantastycznie poszedł konkurs olimpijski.

Ale żarty na bok - na pewno sukces Polaka jest efektem jego pracy i talentu. Mimo młodego wieku sportowiec może pochwalić się świetnymi wynikami. W roku 2010 zdobył złoto na Mistrzostwach Świata, a rok później brąz.

Jego głównymi rywalami w drodze po medal olimpijski byli Irańczyk Kianush Rostami i Chińczyk Lu Yong. Obaj jednak wcześniej niż Polak odpadli z rywalizacji. Najgroźniejszym rywalem Zielińskiego był więc w konkursie olimpijskim 19-letni Rosjanin Apti Aukchadow. Polak miał w dwuboju identyczny wynik jak on,  jest jednak od niego o 130g lżejszy, co zadecydowało o wygranej.

Polak podniósł łącznie 385kg, zostając pierwszym polskim mistrzem olimpijskim Igrzysk w Londynie. Ustanowił tym samym także nowy rekord Polski.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
LONDYN 2012. Polskie szanse na medale olimpijskie: Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk jest w formie! Z marszu zakwalifikowała się do finału rzutu młotem na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Istnieje wiele przesłanek, które pozwalają mieć nadzieję ze nasza młociarka...

Kim jest ZOFIA NOCETI-KLEPACKA, która zdobyła brązowy medal w żeglarstwie (klasa RS-X)?

Zofia Noceti-Klepacka zdobyła brązowy medal w wyścigu żeglarskim w klasie RS-X na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie! Jak wyglądał finałowy wyścig po brąz Zofii Noceti-Klepackiej? Który to medal w...

Czy SUKCESY POLSKICH SZTANGISTÓW poprawią sytuację w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów? Za co miał zostać ukarany nasz medalista – ADRIAN ZIELIŃSKI?

Polskim sztangistom na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie idzie całkiem dobrze. W podnoszeniu ciężarów zdobyliśmy dwa medale – brąz Bartłomieja Bonka i złoto Adriana Zielińskiego. Ten drugi...

Aktualizacja: 06.08.2012 12:49
Autor: asmialek - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.