porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Który kraj zdobył najwięcej medali?
Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Który kraj zdobył najwięcej medali? Po 17 dniach niezwykle emocjonującej rywalizacji najlepszych sportowców z całego ...
Najlepsi z najlepszych na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi!

Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Kto był największą gwiazdą w Soczi?

Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Kto był największą gwiazdą w Soczi?
fot.: Twitter.com
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi dobiegły końca. W końcowa klasyfikacja medalowej króluje Rosja, jednak to Norweg Ole Einar Bjoerndalen został największą gwiazdą igrzysk w Soczi. Spore zamieszanie wywołał także 15-letni Ayumu Hirano, który wywalczył olimpijskie srebro.

Ole Einar Bjoerndalen

Norweg nazywany jest "Królem biathlonu" nie bez powodu. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi wywalczył złoto w sprincie oraz sztafecie mieszanej. Tym samym powiększając 40-letni Bjoerndalen ma na swoim koncie już 13 olimpijskich medali: ośmiem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. Norweg jest niekwestionowanym liderem klasyfikacji multimedalistów zimowych igrzysk olimpijskich. 

Marit Bjoergen

Najgroźniejsza rywalka Justyny Kowalczyk - Marit Bjoergen - w Soczi przeszła do historii. 33-letnia Norweżka zdobywając na igrzyskach w Rosji trzy złote medale (15 km łączony, sprint druż. stylem klasycznym, 30 km stylem dowolnym) zwiększyła swój dorobek olimpijksich krążków do dziesięciu. Dzięki temu Bjoergen została najbardziej utytułowaną sportsmenką zimowych igrzysk olimpijskich.

Ayumu Hirano

Młody Japończyk nie wygrał wprawdzie rywalizacji w snowboardowym halfpipe, mimo tego stał się jedną z sensacji igrzysk w Soczi. Dlaczego? Hirano ma dopiero 15 lat i został najmłodszym medalistą minionej olimpiady. Co więcej nastolatek w Soczi pokonał m.in. absolutnego króla snowboardowego halfpipe - Shauna White'a.

Kamil Stoch

Do gwiazd igrzysk w Soczi można zaliczyć także Kamila Stocha, który zdominował rywalizację skoczków narciarskich. Polak został mistrzem olimpijskim zarówno na skoczni normalnej jak i dużej. Tym samym został trzecim, po Mattim Nykaenenie i Simonie Ammannie, skoczkiem w historii, który na tych samych igrzyskach wygrał indywidualnie wszystko, co było do wygrania. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 13:26
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.