porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
 Soczi 2014. Złoty medal Kamila Stocha - KOMENTARZE - co mówią Polacy? [VIDEO]
Soczi 2014. Złoty medal Kamila Stocha - KOMENTARZE - co mówią Polacy? [VIDEO] Kamil Stoch wywalczył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi! ...
Gdzie i kiedy oglądać w telewizji kwalifikacje i pierwszy konkurs skoków narciarskich mężczyzn na skoczni dużej?

SOCZI 2014. SKOKI NARCIARSKIE - Gdzie i kiedy transmisja konkursu na dużej skoczni?

SOCZI 2014. SKOKI NARCIARSKIE - Gdzie i kiedy transmisja konkursu na dużej skoczni?
fot.: Facebook/ oficjalna strona Kamila Stocha
Kamil Stoch mistrzem olimpijskim na normalnej skoczni! Dwa fantastyczne skoki zdeklasowały rywali i dały Polakowi najważniejszy medal w karierze. Ale to na pewno, jeszcze nie wszystko, co może pokazać Stoch w Soczi 2014. Szansa na drugie indywidualne złoto już w sobotę 15 lutego!

Pierwszy konkurs w skokach narciarskich na normalnej skoczni od początku układał się po myśli Polaków. W pierwszej serii rozczarował jedynie Dawid Kubacki, któremu nie udało się dostać do serii finałowej. Reszta Polaków skakała naprawdę dobrze. Pewna postawa Jana Ziobry i Macieja Kota dały im odpowiednio 9. i 7. miejsce. Kolejni czołowi zawodnicy oddawali odległościowo podobne skoki - różnice punktowe były naprawdę niewielkie.

Gdy na belce starowej pojawiał się Stoch, w charakterystycznym kasku z symbolem polskich sił powietrznych, wszyscy marzyli o tym, aby przekroczył magiczną linię 100 metrów. Kamil nie tylko ten pułap zaliczył, ale i przeskoczył go o 5 i pół metra co dało mu ogromną przewagę nad drugim Andersem Bardalem i rekord skoczni!

>>> SOCZI 2014. Ile pieniędzy dostaną polscy sportowcy za medale olimpijskie? [KLIKNIJ!]

Druga seria to ponownie zaciekła walka w pierwszej dziesiątce i dobre wyniki Polaków. Ziobro po nieco słabszym technicznie skoku (99 m.) spadł ostatecznie na 13. pozycję, ale Maciejowi Kotowi udało się utrzymać znakomite siódme miejsce (98,5 m,). Przed skokiem Stocha pewni olimpijskiego podium byli już Norweg Anders Bardal (ostatecznie 3.) oraz Słoweniec Peter Prevc (2.). Kamil Stoch drugim skokiem nie tylko utrzymał nad nimi przewagę, ale jeszcze ją powiększył. Skok na 103,5 metra dał Polakowi trzeci w historii polski złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich (Wojciech Fortuna - Sapporo 1972 rok i Justyna Kowalczyk Vancouver 2010 rok).

SKOKI NARCIARSKIE W SOCZI. Gdzie i kiedy transmisja konkursu na dużej skoczni?

Transmisja drugiego olimpijskiego konkursu w Soczi już 15 lutego! Dzień wcześniej kwaliikacje na dużej skoczni. Zarówno kwalifiacje, jak i konkurs do zobaczenia na kanale TVP1. 

14 lutego, piątek 
godz. 18:30 - HS140 - duża skocznia kwalifikacje 

15 lutego, sobota 
godz. 18:30 - HS140 - duża skocznia konkurs 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 17:29
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Borys Budka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Borys Budka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Borys Budka, który ma zastąpić Cezarego Grabarczyka w ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.