porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Komputery Apple uchodzą za niezwykle odporne na ataki wirusów. Dowiedz się, czy to prawda?

Czy Mac jest zagrożony atakami i wirusami? Jak bezpiecznie korzystać z Maca?

Wciąż utrzymuje się przeświadczenie, że korzystanie z komputerów z systemem operacyjnym Mac OS jest bezpieczne i nie trzeba specjalnie przejmować się bezpieczeństwem. Warto jednak zadbać o bezpieczeństwo swojego Maca. Mówimy, jak to zrobić.

Jak strzec Maca przed wirusami?

Czasy, w których korzystanie z Maców nie wymagało podejmowania specjalnych środków bezpieczeństwa, niestety się kończą. Coraz częściej pojawiają się wirusy i złośliwe oprogramowanie, które na cel bierze właśnie użytkowników komputerów firmy Apple. Na szczęście wcale nie jest tak trudno się bronić. Podpowiadamy kilka rzeczy, które należy zrobić, by bezpiecznie korzystać ze swojego Maca.

  1. Do codziennego korzystania stwórz sobie konto bez uprawnień administratora. Domyślnym kontem w Macach jest właśnie konto z uprawnieniami administratora, co niestety łatwo wykorzystać przeciwko Tobie.

  2. Zastanów się nad zmianą przeglądarki ze standardowej przeglądarki Safari na taką, która jest częściej aktualizowana i w lepszy sposób zabezpiecza elementy wyświetlane za pomocą Flasha. Możesz też zastanowić się nad odinstalowaniem Adobe Flash Player czy wyłączeniem Javy - ulubionych "wrót" cyberprzestępców.

  3. Koniecznie pilnuj, aby Twój system był aktualny. Uruchom systemową funkcję "Uaktalnianie programów" i dbaj o to, by zawsze mieć zainstalowane aktualizacje wszystkich programów. Wielu cyberprzestępców wykorzystuje fakt, że część użytkowników nie dba o to, by mieć aktualne oprogramowanie. Koniecznie pilnuj, by mieć aktualną wersję Adobe Reader - przeglądarka plików PDF to jeden z ulubionych celów cyberprzestępców.

  4. Jeżeli nie potrzebujesz w danym momencie AirPort, Bluetooth czy IPv6 - wyłącz te funkcje. To otwarte drzwi do Twojego komputera.

  5. Koniecznie zainstaluj dobry i sprawdzony program antywirusowy. Większość znanych z pecetów programów ma swoje odpowiedniki dla Maców - dowiedz się, jakie są i miej taki w swoim komputerze. Czasy, gdy nie było wirusów na Maki skończyły się.

Postępując według tych prostych wskazówek zabezpieczysz swój komputer przed większością ataków.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Trolling i stalking - jak się przed nimi bronić?

Kto z nas nie natknął się na forach internetowych czy komentarzach pod artykułami lub zdjęciami, na wątki w których negatywne emocje jednego z użytkowników wywoływały kłótnie pozostałych? Takie...

Jakie są nowe iPody Apple'a: iPod Nano, iPod Touch i słuchawki EarPods? Jakie są nowe iPody Apple'a: iPod Nano, iPod Touch i słuchawki EarPods?

Obok iPhone'a 5 wszyscy fani Apple'a mogli zobaczyć najnowszego iPoda - odtwarzacz muzyczny, który ostatnimi czas stracił nieco użytkowników. Jaki jest nowy iPod Nano i iPod Touch?

Jaki jest iPhone 5? Jakie zmiany w smartfonie Apple'a? Jaki jest iPhone 5? Jakie zmiany w smartfonie Apple'a?

Apple zaprezentował nowego iPhone'a - tym razem oznaczonego numerem 5. Co nowego w najnowszym dziecku spod znaku "jabłuszka"? Jaki jest iPhone 5? iPhone 5 zrobiony jest ze szkła i aluminium. 4-calowy...

Aktualizacja: 17.04.2018 18:39
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sasza Różycka - kim jest?
Sasza Różycka - kim jest?

Sasza Różycka to absolwentka grafiki i… striptizerka. Niedawno została wydana ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.