porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Facebook stworzył smartfona! Jaki będzie pierwszy facebookofon? Dziś zaprezentowany zostanie facebookofon – nowy smartfon Facebooka wyprodukowany przez firmę ...
Jak zdjąć simlocka za darmo? Programy i kody do ściągania simlocka z telefonu. ​Jak ściągnąć simlocka - radzimy

​Jak ściągnąć simlocka z telefonu? Jak zdjąć - DARMOWE PROGRAMY DO USUWANIA SIMLOCKA

Jak ściągnąć simlocka z telefonu? Usuwanie simlocka z telefonu można wykonać samemu. Wystarczy zastosować odpowiedni program lub użyć właściwego kodu. Jak za darmo usunąć simlocka z telefonu? Jak zdjąć simlocka z telefonu? Jakich darmowych programów użyć? Oto najlepsze sposoby.

​Jak ściągnąć simlocka - radzimy

Simlock to blokada telefonu komórkowego założona przez operatora, u którego został zakupiony, po to, by telefon działa wyłącznie w jego sieci. Blokada SIM dotyczy telefonów kupionych w salonach operatorów sieci, którzy sprzedają telefony taniej niż cena rynkowa aparatu (najczęściej w ofercie za 1 zł) a telefon jest stopniowo spłacany w abonamencie. Tańszy zakup telefonu wiąże się jednak z "przywiązaniem" aparatu do sieci, w której został zakupiony. W tym celu operator zakłada w telefonie blokadę SIM. Aby móc korzystać z usług innego operatora, powinniśmy zdjąć simlocka z telefonu. Usunięcie simlocka przydaje się także podczas dłuższych wyjazdów zagranicznych. Bardziej opłaca się skorzystać z dowolnej usługi prepaid niż z roamingu.

Jak za darmo usunąć simlocka?

Usuwanie simlocka nie jest już dziś tak trudne jak jeszcze kilka lat temu. W większości przypadków można zrobić to samemu, bez konieczności wizyty w komisie. Aby usunąć simlocka samodzielnie należy wygenerować kod i wpisać go do swojego telefonu. W tym celu należy wejść na dowolną stronę internetową, która oferuje zdejmowanie simlocka za pomocą kodów. Darmowe usuwanie simlocka z telefonu oferuje np. strona portal24h.pl, gdzie znajdziemy program ściągający simlocka o nazwie WorldUnlock Codes Calculator v4.4. Można także wypróbować program do darmowego usuwania simlocka Ultimate Calculator v.1.0. Postępując zgodnie z instrukcją ściągniesz simlocka z telefonu szybko i za darmo.

W większości serwisów za kod zdejmujący simlocka należy jednak zapłacić. Warto pamiętać, że niektóre sieci pozwalają swoim klientom usunąć simlocka np. po upływie roku od podpisania umowy. Zazwyczaj można to zrobić w centrum serwisowym lub za pomocą specjalnego kodu. Warto pamiętać, że usuwanie simlocka na własną rękę wiąże się z utratą gwarancji.

Jak inaczej usunąć simlocka za darmo? Jeśli nie mamy ochoty instalować na komputerze odpowiedniego programu z sieci, możemy ściągnąć simlocka on-line, korzystając ze strony http://anakin.us/simlock/. Należy wypełnić formularz i wpisać do komórki pierwszy wygenerowany przez stronę kod. Kody przeznaczane są tylko dla modeli Nokii.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:00
Autor: jw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zenon Martyniuk z zespołu Akcent. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Zenon Martyniuk z zespołu Akcent. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Zenon Martyniuk na scenie obecny jest o 1989 roku. Lider ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.