porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co to jest teleprompter? Dlaczego jest nieodzowną pomocą dla dziennikarzy i polityków? Bezbłędne i płynne relacje telewizyjnych dziennikarzy, przemówienia polityków wygłaszane bez ...
Print screen kopiuje zawartość ekranu

KROK PO KROKU: Jak zrobić print screen strony?

Chcesz skopiować zawartość ekranu, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Wystarczy, że zrobisz print screena. Co to jest print screen i jak go zrobić?

Co to jest print screen?

Print screen to zrzut ekranu. Dzięki niemu możemy w formie graficznej zapisać wszystko to, co widzimy aktualnie na ekranie swojego komputera. Print screen stosuje się np. w celu demonstracji problemu użytkownika lub oprogramowania.

Jak wykonać print screen?

Do wykonania print screena wystarczy klawiatura i najprostszy program graficzny – może być nawet Paint. Aby wykonać zrzut ekranu, należy wcisnąć odpowiedni guzik, oznaczony zazwyczaj jako „PrintScreen” lub po prostu „PrtSc”. Standardowo znajduje się on w prawym, górnym rogu klawiatury, tuż nad klawiszem „Insert”. Po wciśnięciu przycisku, na ekranie nie zobaczymy żadnego komunikatu, a obraz zostanie zapisany w schowku, w pamięci komputera. Następnie włączamy Painta i z menu Edycja wybieramy opcję „Wklej”.

Jak zapisać print screen?

W obszarze roboczym pojawi się zrzut ekranu, którym chciełbyś się podzielić. Jeśli interesuje cię tylko fragment, wystarczy że przytniesz obraz. Pozostaje tylko wcisnąć opcję „Plik”, następnie Zapisz. Z pola „Zapisz jako” wybierz JPEG lub PNG. Twój obraz zostanie odpowiednio skompresowany, nie będzie zajmował dużo miejsca i nie straci kolorów.

Aby zrobić print screena można również użyć kombinacji klawiszy alt+PrintScreen. Wówczas zrobisz „zdjęcie” okienka, które masz otwarte, a nie całego ekranu. Jeśli chodzi o zapisywanie, to postępujesz tak samo, jak przy normalnym screenie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wybrać dobry komputer? Stacjonarny czy laptop? PRAKTYCZNE RADY Jak wybrać dobry komputer? Stacjonarny czy laptop? PRAKTYCZNE RADY

Wybór komputera zależy od tego, do czego ma służyć. Jeśli chcemy mieć komputer mobilny – trzeba kupić laptop. Jeśli chcemy komputer do gier – tylko stacjonarny!

Jak CHRONIĆ sprzęt elektryczny PRZED BURZĄ? Co najlepiej OCHRONI KOMPUTER przed burzą? Jak CHRONIĆ sprzęt elektryczny PRZED BURZĄ? Co najlepiej OCHRONI KOMPUTER przed burzą?

Jak chronić komputer i sprzęt domowy przed burzą? Lato 2012, jak widać już na samym początku, może obfitować w burze. Dlatego już na samym starcie wakacyjnego wypoczynku...

Jak zrobić screena?

Często, kiedy znajdziemy coś ciekawego w Internecie i chcemy pokazać to znajomym, słyszymy: „Zrób screena”. W tej poradzie tłumaczymy, co to właściwie jest screen i jak należy go zrobić....

Aktualizacja: 15.02.2014 10:02
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]

Otar Saralidze to śpiewający i tańczący 25-letni aktor, pochodzący z ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.