porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co to jest teleprompter? Dlaczego jest nieodzowną pomocą dla dziennikarzy i polityków? Bezbłędne i płynne relacje telewizyjnych dziennikarzy, przemówienia polityków wygłaszane bez ...
Print screen kopiuje zawartość ekranu

KROK PO KROKU: Jak zrobić print screen strony?

Chcesz skopiować zawartość ekranu, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Wystarczy, że zrobisz print screena. Co to jest print screen i jak go zrobić?

Co to jest print screen?

Print screen to zrzut ekranu. Dzięki niemu możemy w formie graficznej zapisać wszystko to, co widzimy aktualnie na ekranie swojego komputera. Print screen stosuje się np. w celu demonstracji problemu użytkownika lub oprogramowania.

Jak wykonać print screen?

Do wykonania print screena wystarczy klawiatura i najprostszy program graficzny – może być nawet Paint. Aby wykonać zrzut ekranu, należy wcisnąć odpowiedni guzik, oznaczony zazwyczaj jako „PrintScreen” lub po prostu „PrtSc”. Standardowo znajduje się on w prawym, górnym rogu klawiatury, tuż nad klawiszem „Insert”. Po wciśnięciu przycisku, na ekranie nie zobaczymy żadnego komunikatu, a obraz zostanie zapisany w schowku, w pamięci komputera. Następnie włączamy Painta i z menu Edycja wybieramy opcję „Wklej”.

Jak zapisać print screen?

W obszarze roboczym pojawi się zrzut ekranu, którym chciełbyś się podzielić. Jeśli interesuje cię tylko fragment, wystarczy że przytniesz obraz. Pozostaje tylko wcisnąć opcję „Plik”, następnie Zapisz. Z pola „Zapisz jako” wybierz JPEG lub PNG. Twój obraz zostanie odpowiednio skompresowany, nie będzie zajmował dużo miejsca i nie straci kolorów.

Aby zrobić print screena można również użyć kombinacji klawiszy alt+PrintScreen. Wówczas zrobisz „zdjęcie” okienka, które masz otwarte, a nie całego ekranu. Jeśli chodzi o zapisywanie, to postępujesz tak samo, jak przy normalnym screenie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 12:45
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
GRAŻYNA KULCZYK: kim jest? Co osiągnęła jedna z najbogatszych kobiet w Polsce?

W tegorocznym rankigu najbogatszych kobiet przeprowadzonym przez „Wprost” Grażyna Kulczyk ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.