porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
TABLET TRACER OVO z Carrefoura lepszy niż tablet z Biedronki? Mówimy, gdzie opłaca się szukać TANICH TABLETÓW?
Przypisy wstawisz wyszukując odpowiednie opcje w pasku narzędzi albo stosując skróty klawiaturowe.

Jak zrobić przypisy w WORDZIE? Jak zrobić przypis dolny, a jak górny?

Wstawianie przypisów w Wordzie może być proste. Mówimy jak to zrobić.

W najnowszych wersjach Worda - Word 2007 czy Word 2010 wystarczy wejść w kartę Odwołania i znaleźć funkcję wstaw przypis. 

Kartę Odwołania można znaleźć w górnym pasku narzędzi. Zazwyczaj znajduje się pomiędzy opcją Układ strony, a opcją Korespondencja. Do wyboru mamy standardowo dwa rodzaje przypisów - przypis dolny i przypis końcowy. Różnica między nimi jest oczywista:

  • przypis dolny pojawia się na dole strony, na której umieszczony jest przypis;
  • przypis końcowy pojawi się na końcu dokumentu.

Można też wybrać prostsze rozwiązanie i wybrać skróty klawiaturowe.

  • przypis dolny wstawisz przyciskając CTRL+ALT+J
  • przypis końcowy wstawisz przyciskając CTRL+ALT+D

Trochę inaczej wygląda wstawianie przypisów w starszych wersjach Office, które jednak występują coraz rzadziej. Powinny w nich działać skróty klawiaturowe, a w razie potrzeby wystarczy włączyć okienko pomocy, w jakie wyposażona jest każda wersja Worda.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Osoby 50+ a internet. Dlaczego pokochały sieć? Osoby 50+ a internet. Dlaczego pokochały sieć?

Wydawałoby się, że osoby po 50. roku życia nie są w Polsce grupą, która najchętniej sięga po telefony komórkowe i serfuje po internecie. Jednak to błędne mniemanie.

JAK POBRAĆ MICROSOFT OFFICE? Skąd ściągnąć? Gdzie można pobrać za darmo?

W dzisiejszych czasach z komputera korzystają wszyscy. Jedni wyłącznie, by surfować po onternecie, inni by grać i słuchać muzyki, a jeszcze inni by wykonywać prace biurowe. I to właśnie im...

Jak stworzyć BEZPIECZNE HASŁO do konta w internecie?

Odbierając elektroniczną pocztę, płacąc rachunki za pomocą internetowego konta bankowego czy robiąc zakupy w sklepach internetowych, codziennie wpisujemy hasła dostępu, które mają chronić nasze...

Aktualizacja: 16.04.2012 12:47
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Samborski, partner Agnieszki Kaczorowskiej. Kim jest?

Agnieszka Kaczorowska już dawno przestała być "Bożenką z klanu". Teraz ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.