porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zwolnić miejsce na dysku C?

Jak zwolnić miejsce na dysku C?

Jak zwolnić miejsce na dysku C w komputerze? Co zrobić, kiedy pojawia się komunikat "Brak miejsca na dysku C"?

Dysk C to dysk, na którym instalowane są wszystkie programy, gry, gdzie przechowywane są twoje dokumenty, zdjęcia, pliki z muzyką MP3.

Jeśli widzisz komunikat "Brak miejsca na dysku C", musisz wyczyścić C ze zbędnych plików. Aby to zrobić, spróbuj wykonać co następuje:

1. Wejdź na Pulpit komputera. Kliknij prawym klawiszem na ikonce Kosz i wybierz Opróżnij kosz.

2. Kliknij w lewym dolnym rogu ekranu przycisk z logo Windows (tzw. przycisk Start), wybierz Panel sterowania, w dziale Programy kliknij Odinstaluj program. Kliknij raz program, który chcesz odinstalować i wybierz Odinstaluj z górnej belki. UWAGA: Najwięcej miejsca zawsze zajmują gry, pozbywaj się tych, w które już nie grasz.

3. Kliknij w lewym dolnym rogu ekranu przycisk z logo Windows (tzw. przycisk Start), kliknij PRAWYM klawiszem myszy na napisie Komputer i wybierz Właściwości. W okienku Wyświetl podstawowe informacje o tym komputerze kliknij Zaawansowane ustawienia systemu (lewa kolumna). Następnie przejdź do Ochrona systemu, zaznacz Dysk lokalny (C:) (System), naciśnij Konfiguruj i Wyłącz ochronę systemu. Zatwierdź wybór wciskając kilka razy OK.

W zależności od pojemności dysku zwolni się ok. 3-30 GB miejsca.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są dobre parametry laptopa? Jaki dysk, procesor, system operacyjny i kartę graficzną powinien mieć dobry komputer?

Producenci komputerów starają się jak mogą, żeby jak najdrożej sprzedać laptopy z tanimi podzespołami. Mamią oczy kolorowymi obudowami, fikuśnymi wielokolorowymi diodami, ukrywając mizerne procesory...

Aktualizacja: 27.09.2011 13:31
Autor: Łukasz Bigo
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?

Katarzyna Bonda zyskała miano królowej polskiego kryminału. Już od kilku ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.