porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czym kibicować? Przegląd gadżetów na Euro Euro 2012 tuż tuż. Szczęśliwcy, którym udało się zdobyć bilety ...
Mówimy, jak bezpiecznie wynająć mieszkanie na Euro 2012

Euro 2012. Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie na Euro 2012?

Na Euro 2012 można sporo zarobić. Wiedzą o tym właściciele mieszkań, którzy chcą je wynająć na czas trwania piłkarskich rozgrywek. Choć cena wynajmu w czerwcu może podskoczyć nawet kilkakrotnie, ryzyko oddania lokum w ręce kibiców również rośnie. Mówimy, jak bezpiecznie wynająć mieszkanie na Euro.

Euro 2012 zbliża się wielkimi krokami. To ostatni dzwonek, by dać ogłoszenie i wynająć swoje mieszkanie kibicom. Polacy i Ukraińcy zdają sobie sprawę, że na tak dużej imprezie można sporo zarobić, chętnie więc reklamują swoje mieszkania w Internecie. Cena najmu podczas piłkarskich rozgrywek przewyższa normalną nawet kilkakrotnie. Pamiętajmy jednak, że zanim oddamy swój dom w ręce kibiców, należy zadbać, by po Euro 2012 wrócił do nas w pierwotnej formie. Jak zabezpieczyć się przed stratami? Mówimy, jak bezpiecznie wynająć mieszkanie na Euro 2012.

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie na Euro 2012?

Podstawowa kwestia, o jaką musi zadbać właściciel mieszkania, to podpisanie z kibicami umowy. Dokument powinien zawierać opis stanu, w jakim aktualnie znajduje się mieszkanie, najlepiej dołączyć też jego zdjęcia. Ponadto w umowie powinna znaleźć się wysokość kaucji oraz czynszu, który kibice uiszczają na konto właściciela oraz okres wynajmowania lokalu - jest to zabezpieczenie zarówno dla najemcy (w razie problemów z wyeksmitowaniem lokatorów będzię mógł podeprzeć się umową) oraz dla kibiców (w przypadku, gdy właściciel w obliczu wzrostu cen na wynajem podczas Euro zdecyduje się podnieść cenę mieszkania).

Jeśli właściciel nie chce, aby jego mieszkanie zostało zdewastowane lub okradzione, powinien skorzystać z pomocy ubezpieczalni. Posiadają one pełen katolag ofert, które zniwelują koszta ewentualnych szkód do minimum. Tego typu firmy oferują naprawdę korzystne pakiety ubezpieczeniowe -  za pakiet ubezpieczeń mieszkania, którego wartość przewyższa 300 tys. zł, właściciel może zapłacić jedyne 200 lub 300 zł.

Ostatnia rada, która pozowoli ci bezpiecznie wynająć mieszkanie to usunięcie z niego wszystkich rzeczy osobistych i drogocennych. Zamiast tego przygotuj dla lokatorów czystą pościel, ręczniki i (jeśli przewiduje to umowa) sprawdź, czy kibice będą mogli bezproblemowo korzystać z pozostawionego w mieszkaniu sprzętu (kuchennego, TV, komputera, itp.).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Strefa dla Irlandczyków w Poznaniu podczas EURO 2012. Dlaczego Poznań dla irlandzkich kibiców?

Euro 2012 to pierwsza duża impreza piłkarska od kilkunastu lat, na którą zakwalifikowała się reprezentacja Irlandii. Dlatego Poznań spodziewa się tłumów irlandzkich kibiców. Liczą na nich właściciele...

Aktualizacja: 19.04.2018 05:42
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Mariotti - kim jest?
Monika Mariotti - kim jest?

Monika Mariotti zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.