porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kim są obrońcy SMUDY: Marcin Wasilewski, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak? Trener Franciszek Smuda wybrał skład reprezentacji Polski na Euro 2012. Jakich ...
Czy na polskie miasta, w których odbędą się mecze podczas EURO 2012, szykuje się nalot zagranicznych kibiców?

ILU kibiców przyjedzie do Polski na EURO 2012?

Nawet milion osób może przyjechać podczas Euro 2012 do Polski, aby kibicować piłkarzom ze swojego kraju. Niestety są to tylko optymistyczne przypuszczenia, które mogą ulec zmianie. Niemniej jednak firmy usługowe już dziś powinny zacierać ręcę na przyjazd turystów.

Naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy i ich koledzy z Uniwersytetu Łódzkiego postanowili policzyć, ile osób może przyjechać do Polski na Euro 2012. Według optymistycznego wariantu kibiców z zagranicy mogłoby przyjechać nawet 820 tys. Około 450 tys. z nich zostało by u nas dłużej niż na jeden dzień. Pozostali od razu wrócą do siebie.

Taka liczba odwiedzających Polskę kibiców to tylko 35 procent turystów, którzy rocznie odwiedzają miasta, gdzie odbywają się mecze Euro 2012, czyli Warszawy, Poznania, Wrocławia i Gdańska. Według naukowców liczba 820 tys. kibiców może się zmienić ze względu na czynniki zewnętrzne, np. sytuację w danym kraju. Nie wszyscy bowiem, którzy odwiedzą nasz kraj, mają bilety i mogą po prostu zrezygnować z wyboru Polski, bo wolą zostać w swoich krajach i tam dopingować piłkarzy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dlaczego na EURO 2012 nie było meczu o trzecie miejsce?

Podczas Euro 2012 nie było rozstrzygnięcia, która drużyna z przegranych półfinałów jest lepsza: Portugalia czy Niemcy. Dlaczego na mistrzostwach Europy w piłce nożnej nie ma meczu o trzecie...

REPREZENTACJA FRANCJI na EURO 2012. W jakim składzie Francuzi zagrają na EURO 2012?

Francja to mistrz Europy 1984 i 2000. Czy wygra po raz trzeci? Mówimy, w jakim składzie reprezentacja Francji zagra na EURO 2012.

KIEDY MECZ OTWARCIA EURO 2012?

Choć na mecz otwarcia Euro 2012 dawno nie ma biletów, to kibice w milionach będą obserwować zmagania na Stadionie Narodowym. Kto zagra podczas otwarcia i kiedy się ono odbędzie?

Aktualizacja: 17.04.2018 19:42
Autor: GB
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jolanta Pieńkowska od lat prowadzi najpopularniejsze programy i wydania serwisów ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.