porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ulga dla honorowych krwiodawców - ile można odliczyć od podatku? Osobom posiadającym tytuł honorowego dawcy krwi przysługuje specjalna ulga podatkowa, ...
Czy wysłanie formularza PIT przez internet jest czymś skomplikowanym?

PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet?

PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet?

Mówimy, jak wypełnić i przesłać roczne rozliczenie podatkowe bez ruszania się z domu.

fot.: Photos.com
Nie wiesz, jak wysłać PIT przez internet? Nic prostszego! Skorzystaj z naszego poradnika. Mówimy, jak wypełnić i przesłać roczne rozliczenie podatkowe bez ruszania się z domu.

1. Wejdź na stronę: http://www.e-deklaracje.gov.pl/.

2. Z paska po lewej stronie ekranu wybierz "Formularze".

3. Wybierz wygodną opcję bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Podpis ten wymagany jest jedynie wtedy, gdy rozlicza się firma zatrudniająca więcej niż 5 pracowników.

Od kilku lat, aby wypełnić i wysłać PIT, możemy wybierać opcję bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dzięki programowi e-deklaracje bez podpisu wyślemy do Urzędu Skarbowego następujące deklaracje podatkowe: PIT 38, PIT 39, PIT 36L, PIT 37, PIT 28 i PIT 36.

4. Wybierz odpowiedni formularz PIT, np. PIT-37, i otwórz internetowy plik w formacie .pdf.

5. Wypełnij wskazane w formularzu pola (oznaczone na czerwono), po czym sprawdź poprawność wprowadzonych danych. Pamiętaj, aby zamiast numeru NIP wpisać swój pesel.

6. Jeśli wszystko wypełniłeś prawidłowo, znajdź przycisk "Podpisz i wyślij" w prawym górnym rogu ekranu, po czym postępuj zgodnie z następującymi po sobie wskazówkami. Na zakończenie powinieneś uzyskać Urzędowe Potwierdzenie Odbioru przesłanego PIT-u.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIT 2014. Jaki formularz i jakie załączniki wypełnić? Rodzaje PIT-ów

Na rozliczenie z fiskusem masz czas do końca kwietnia. Jaki PIT wybrać w 2014? Zeznanie podatkowe musisz złożyć nawet wtedy, gdy twój dochód nie przekracza kwoty wolnej od podatku (3091 zł). Wówczas...

Jak wysłać PIT drogą elektroniczną? Jak rozliczyć PIT przez internet?

Wszystkie PIT-y roczne możemy wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego przez internet przy pomocy systemu e-deklaracje Ministerstwa Finansów. Nie potrzebujemy do tego kwalifikowanego podpisu...

Na co uważać przy rozliczeniu podatkowym PIT za 2012 rok?

Termin złożenia zeznania podatkowego PIT za 2012 rok mija 30 kwietnia 2013 roku, jednak im wcześniej to zrobisz, tym mniejsza jest szansa pomyłki. Pamiętaj, że szczegółowa znajomość zasad rozliczania...

Aktualizacja: 10.06.2014 12:36
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.