porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zwrot VAT za materiały budowlane 2015. Ile zwrócą w I. kwartale?
Zwrot VAT za materiały budowlane 2015. Ile zwrócą w I. kwartale? Nowy limit zwrotu VAT za materiały budowlane spadł w stosunku ...
PIT 2014. Ulga internetowa wciąż obowiązuje, ale na zmienionych zasadach.

PIT 2014: ULGA INTERNETOWA. Jak odliczyć od podatku wydatki na internet?

PIT 2014: ULGA INTERNETOWA. Jak odliczyć od podatku wydatki na internet?

Ile odliczymy za internet?

fot.: Brian Lary/SXC
Nadszedł czas rozliczyć się z fiskusem za 2014 rok. Pamiętajmy, że zmieniły się zasady korzystania z popularnych ulg – rodzinnej i internetowej. Jak w 2015 r. rozliczymy ulgę na internet?

W dalszym ciągu istnieje możliwość odliczenia internetu od podatku, ale tylko niektórzy podatnicy mają do tego prawo. Od 2013 r. ulga internetowa przysługuje tylko za dwa następujące bezpośrednio po sobie lata podatkowe. Podatnicy, którzy dotychczas korzystali z odliczenia, już nie mogą tego zrobić. Osoby, które dotąd nie stosowały odpisów, będą miały prawo do ulgi za dany rok oraz za rok kolejny, następujący bezpośrednio po tym roku. Ważne jest wykonanie rozliczenia wyłącznie w dwóch kolejnych latach, nie można więc zrobić tego z roczną lub kilkuletnią przerwą.

>>> PIT 2014. Wszystko o podatkach [KLIKNIJ!]

Wysokość odpisu z tytułu ulgi na internet wynosi 760 zł. Podstawą odliczenia jest posiadanie dowodu poniesienia wydatku, zawierającego dane identyfikujące kupującego, dane identyfikujące sprzedającego, rodzaj zakupionej usługi oraz kwotę zapłaty.

Ważne! Ulga internetowa przysługuje tym, którzy korzystają z internetu do celów własnych. Wynajmujący mieszkanie nie są uprawnieni do rozliczenia wydatków na internet dostarczany dla najemcy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIT 2014. Jak odliczać ulgę na dzieci? PIT 2014. Jak odliczać ulgę na dzieci?

W uldze prorodzinnej, czyli uldze na dzieci, obowiązują reguły, które uzależniają kwotę ulgi od liczby dzieci i uzyskiwanych dochodów. Kto i ile może odliczyć od podatku w PIT 2014?

PIT 2014. ULGI – jakie są i kto ile może odliczyć? PIT 2014. ULGI – jakie są i kto ile może odliczyć?

Do końca kwietnia masz czas, aby złożyć zeznanie podatkowe za 2014 rok. Sprawdź, jakie ulgi ci przysługują zarówno od dochodu, jak i od podatku.

PIT 2014. Jaki formularz i jakie załączniki wypełnić? Rodzaje PIT-ów

Na rozliczenie z fiskusem masz czas do końca kwietnia. Jaki PIT wybrać w 2014? Zeznanie podatkowe musisz złożyć nawet wtedy, gdy twój dochód nie przekracza kwoty wolnej od podatku (3091 zł). Wówczas...

Aktualizacja: 27.01.2015 15:08
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest chłopak Kingi Dudy? Co o nim wiemy?

O Kindze Dudzie mówią teraz wszyscy! Piękna krakowianka wzbudza podziw ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.