porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Podatek od ślubu – ile wyniesie?
Podatek od ślubu – ile wyniesie? Niedługo może wzrosnąć koszt ślubu kościelnego. Według fiskusa ślub, tak ...
Podatek VAT 2013: będą istotne zmiany. Jakich zmian w VAT możemy spodziewać się od stycznia 2013 roku?

ZMIANY w PODATKU VAT od 1 stycznia 2013 r. Podatek VAT USTAWA - od stycznia po nowemu

Najważniejsze zmiany w ustawie o VAT od 2013 r.‎ Projekt Ministerstwa Gospodarki przeszedł już fazę czytania w Sejmie i 29 listopada 2012 trafił pod obrady Izby Wyższej parlamentu. Zobacz, jakie zmiany w VAT czekają nas od stycznia 2013 roku.

Zmiany podatku VAT 2013

Od momentu wejścia w życie projektu Ministerstwa Gospodarki regulującego dotychczasową ustawę o podatku VAT musimy liczyć się z kilkoma ważnymi zmianami. Zasadniczą nowością będzie nowy sposób ustalania momentu, w którym powstaje obowiązek podatkowy, a także podwyższenie stawki oprocentowania niektórych usług oraz towarów. Zobacz, co zmieni się wraz z zatwierdzeniem nowelizacji ustawy o VAT.

- Ustawa wprowadza zasadę zgodnie z którą podatek naliczać będzie się w miesiącu, w którym wykonano określoną usługę lub dokonano dostawy towaru.

- Zmienią się przepisy dotyczące fakturowania. Zmienią się zarówno zasady wystawiania faktur jak i przedmiotu oraz treści faktur, tak, aby uprościć całą procedurę fakturowania.

- Kwota zwolnienia z VAT dla małego podatnika (150 tysięcy złotych) zostanie dodana w szereg przepisów regulujących podatek VAT.

- Limit kwotowy przekazywanych prezentów (nieodpłatnej dostawy towarów) zostanie podniesiony ze 100 zł do 200 zł dla prezentów w przypadku prowadzenia ewidencji "dostawców" oraz z 10zł do 20zł dla towarów, których cena bez podatku nie przekracza 10zł i których ewidencji się nie prowadzi.

- Podwyższenie oprocentowania niektórych towarów i usług:

* do 23% w przypadku nasienia zwierząt, wełny szarpanej, odpadów zwierzęcych surowych i niejadalnych (sierść, kopyta, pazury wybranych zwierząt)

* do 23% dla usług pocztowych świadczonych przez operatora publicznego do

* 8% dla sprzedaży lodów, gotowych posiłków i dań

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE. Jakie dokumenty trzeba zgromadzić, aby starać się o zwrot VAT?

Zastanawiasz się jakie dokumenty musisz zgromadzić, aby starać się o zwrot VAT za materiały budowlane? Czy wystarczą tylko wypełnione odpowiednie formularze? Z nami nie zgubisz się w gąszczu...

Co to jest PODATEK CHIPSOWY?

Tzw. podatek chipsowy czyli hamburgerowy jest na Węgrzech. Tamtejszy parlament uchwalił, że niezdrowa żywność, czy ta o dużej zawartości soli, cukrów, węglowodanów i kofeiny powinna być objęta...

Aktualizacja: 09.06.2014 13:59
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?

Krzysztofa Tyńca zapewne pamiętają wielbiciele show „Taniec z gwiazdami” (2007 ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.