porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kurtyny wodne w Warszawie: gdzie staną? Trzydziestostopniowe upały nadchodzą! Taką temperaturę naprawdę ciężko przetrwać w dużym ...

Sezon burz nad Polską. Gdzie dziś burza? Gdzie szukać wiarygodnej prognozy pogody?

Sezon burz nad Polską. Gdzie dziś burza? Gdzie szukać wiarygodnej prognozy pogody?
fot.: sxc.hu
BURZE NAD POLSKĄ. W internecie jest wiele serwisów, w których znaleźć możemy prognozę pogody. Niestety większość informacji o pogodzie nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Mówimy, gdzie szukać wiarygodnej informacji pogodowej. Gdzie dziś burza? Tu znajdziemy odpowiedź!

Burze nad Polską - gdzie szukać informacji?

Po sprawdzone prognozy pogody, w tym - informacje o nadciągających burzach - warto skierować się na strony instytucji państowwych. Tym miejscem w sieci, w którym znaleźć możemy najbardziej rzetelną informację o pogodzie, jest strona Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - www.imgw.pl. W serwisie, oprócz zwykłej prognozy pogody, znajdziemy również takie zadkładki jak: ostrzeżenia meteorologiczne, ostrzeżenia hydrologiczne, czy prognozę agrometeorologiczna.

Burze prognozuje pogodynka

Stricte pogodowym serwisem IMGW jest strona pogodynka.pl. Strona ta pokazuje nam, jaka pogoda jest w Polsce, Europie i czy na świecie. Dodatkowo zamieszczone są tu najnowsze i najważniejsze wiadomości dotyczące klimatu, odkryć naukowych związanych ze zmianami w pogodzie, czy miejsca powodzi lub wzrostów wysokości wód w rzekach, jeziorach i morzach. Dużym plusem są szczegółowe informacje o warunkach pogodowych dla żeglarzy, rolników, meteopatów, czy niespotykanych zjawiskach pogodowych, jakie przyjdzie nam oglądać.

Informacje o burzach także na New Meteo

Trzecią stroną oferującą wiarygodne informacje o pogodzie jest serwis New Meteo - www.meteo.pl. Jest to serwis pogodowy ICM Uniwersytetu Warszawskiego. Znajdziemy na niej komentarz synoptyka oraz prognozę pogody, w jednym z wybranych przez nas modeli: UM, COAMPS lub WAM. Stona ta pozwala użytkownikowi na sprawdzenie warunków pogodowych nawet dla konkretnych współrzędnych geograficznych. Serwis ten pozwoli nam więc sprawdzić, jak daleko od nas przesuwają się burze.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Prognoza pogody na czerwiec. Będą nawałnice? Prognoza pogody na czerwiec. Będą nawałnice?

Czy w czerwcu czekają nas burze? Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2014.

Jak chronić się przed burzą? Jak chronić się przed burzą?

Pierwsze wiosenne burze już przetaczają się nad Polską. Spadł nawet pierwszy grad! Sprawdź, co zrobić, żeby przeżyć nawałnicę, jeśli zaskoczy cię na dworze.

Aktualizacja: 08.07.2015 11:53
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Piasek Piaseczny to jeden z ważniejszych artystów ostatnich 20 ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.