porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Pogoda na Sylwestra: jaka będzie? Ciepło czy mróz?
Pogoda na Sylwestra: jaka będzie? Ciepło czy mróz? Sylwester zapowiada się raczej pogodnie. W niektórych miejscach zapowiadane są ...
Czy czekają nas białe Święta?

Prognoza pogody na Boże Narodzenie. Czy będzie padał śnieg?

Prognoza pogody na Boże Narodzenie. Czy będzie padał śnieg?

O śniegu możemy na razie zapomnieć

fot.: fot. Wikipedia Commons
Święta Bożego Narodzenia to chyba jedyny okres w roku, kiedy chyba absolutnie nikomu nie przeszkadzają opady śniegu. Białe Święta to magiczne Święta i wszystkim łatwiej udziela się magia tych wyjątkowych dni. W zeszłym roku Boże Narodzenie było mgliste i deszczowe, a jak będzie tym razem?

W zeszłym roku mieliśmy rekordowo ciepłą zimę, tegoroczna najprawdopodobniej okaże się jeszcze cieplejsza. Wszystkich czekających na białe Święta musimy niestety zmartwić - nawet jeśli śnieg spadnie to temperatury będą zdecydowanie dodatnie, więc zamiast stworzyć solidną, białą pokrywę, stworzy raczej brunatne błocko, które skutecznie uprzykrzy nam życie.

Boże Narodzenie - prognoza pogody

Jeszcze kilka miesięcy temu amerykańscy meteorolodzy zapowiadali ciężką i niezwykle mroźną zimę. Ich przewidywania sprawdziły się, ale tylko w Stanach. W Europie już drugi rok z rzędu w miesiącach, z założenia zimowych, jest rekordowo ciepło i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Długoterminowe prognozy bywają zawodne, jednak wszystkie są zadziwiająco zgodne - 24, 25 i 26 grudnia czekają nas dodatnie temperatury i niewykluczone są opady deszczu. Niewykluczoną są również opady deszczu ze śniegiem w centralnej i wschodniej Polsce. Temperatury wyniosą od 2 do 6 stopni, a ciśnienie będzie oscylowało wokół 990 hPa.

Obawiamy się, że zmiany klimatyczne zrobiły się już na tyle widoczne, że będziemy musieli się po prostu przyzwyczaić do bezśnieżnych zim i do aury, przypominającej bardziej jesień, bądź przedwiośnie, niż prawdziwą siarczystą zimę. Opadów śniegu możemy spodziewać się jedynie w górach, jednak nawet tam możemy się skrajnie rozczarować.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 18.12.2014 11:56
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Szydło szefowa sztabu komitetu wyborczego Andrzeja Dudy, posłanka na ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.