porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dostać rentę? Jak złożyć wniosek o rentę? Jak przebiega procedura ubiegania się o świadczenie rentowe wynikłe z ...
Uzyskanie becikowego jest proste

Becikowe 2013 r. - krok po kroku

Od stycznia 2013 roku becikowe nie należy się już wszystkim rodzicom nowonarodzonych pociech. Teraz 1000zł rządowego wsparcia należy się tylko tym rodzinom, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 1922 zł.
SKOMENTUJ

Aby uzyskać tzw. becikowe, w ciągu 12 miesięcy od daty urodzenia pociechy trzeba zgłosić się do urzędu gminy. Tam złożyć stosowny wniosek, do którego trzeba dołączyć dokumenty poświadczające dochody rodziców. Wniosek składa matka, ojciec lub opiekun prawny dziecka.

Dodatkowo należy dołączyć: skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało pobrane już becikowe. Niezbędne będzie także zaświadczenie lekarskie potwierdzają to, że matka jest po opieką medyczną od 10 tygodnia ciąży.

Podczas wizyty w urzędzie trzeba mieć też przy sobie dowód osobisty potwierdzający tożsamość osoby składającej wniosek.

Kto nie dostanie becikowego? 

I co niezwykle istotne, od tego roku becikowe nie należy się wszystkim rodzinom. Nie otrzymają go ci, których dochody przekraczają 1922 zł na osobę. Bierze się pod uwagę dochody w roku kalendarzowym poprzedzającym rok złożenia wniosku o becikowe 2013. Po uwagę bierze się dochody wszystkich osób z danego gospodarstwa domowego.

Ile wynosi becikowe w 2013?

Becikowe w 2013 roku wynosi 1000 złotych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy w roku 2014?

Masz prawo do płatnego zwolnienia z pracy, żeby zaopiekować się chorym członkiem rodziny.

Jak długo przysługuje zasiłek chorobowy?

Jesli z powodu złego stanu zdrowia nie możesz pracować, należy ci się za ten czas zasiłek chorobowy. Mówimy jak długo można pobierać zasiłek chorobowy.

Kiedy można starać się o ZASIŁEK CELOWY? Kto może ubiegać się o zasiłek celowy? Kiedy można starać się o ZASIŁEK CELOWY? Kto może ubiegać się o zasiłek celowy?

W niektórych sytuacjach życiowych możemy ubiegać się o zasiłek celowy. To, że można go otrzymać w przypadku klęsk żywiołowych jest powszechnie wiadome, ale zasiłek celowy przysługuje też w innych...

Aktualizacja: 20.09.2013 13:01
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Halina Frąckowiak. Kim jest? RODZINA, KARIERA

Halina Frąckowiak to jedna ze znanych, lubianych i cenionych polskich ...

Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.