porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ZALEGŁY URLOP: kiedy przepada? Jakie są zasady udzielania zaległego urlopu? Masz zaległy urlop? Czy wiesz, co jest z tym związane? ...
Urlop zdrowotny dla nauczyciela -jakie zmiany od 2014 roku?

URLOP NA PORATOWANIE ZDROWIA dla nauczyciela: Zasady w roku 2014

Co się zmieni od 2014 roku w przyznawaniu urlopów dla poratowania zdrowia dla nauczycieli? Kto będzie mógł skorzystać z tego urlopu, i na jakich zasadach?

Jakie są zasady udzielania urlopu nauczycielom dla poratowania zdrowia?

Co zmieni sie w Karcie nauczyciela w przypadku urlopów dla poratowania zdrowia? Zmiany polegają na uzależnieniu przyznania urlopu dla poratowania zdrowia od wystąpienia choroby zagrażającej wystąpieniem choroby zawodowej lub choroby związanej z warunkami pracy. Urlopu zdrowotnego będzie mógł udzielać wyłącznie lekarza medycyny pracy, a nie - jak do tej pory - lekarz pierwszego kontaktu.

>>> Czy warto być NAUCZYCIELEM? [KLIKNIJ]

O urlop dla poratowania zdrowia nauczyciele będą mogli występować po 20 latach pracy (do tej pory mogli już po 7 latac). Łączny czas urlopu będzie mógł wynieść 1 rok, a nie jak dotąd 3 lata).

Podczas przyznanego urlopu dla poratowania zdrowia, nauczyciel ma prawo do comiesięcznego pobierania wynagrodzenia zasadniczego, zwiększonego o dodatek za wysługę lat, a także do pobierania innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych, jakie przysługują nauczycielowi.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 26.09.2013 14:28
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?

Krzysztofa Tyńca zapewne pamiętają wielbiciele show „Taniec z gwiazdami” (2007 ...

Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.