porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ZALEGŁY URLOP: kiedy przepada? Jakie są zasady udzielania zaległego urlopu? Masz zaległy urlop? Czy wiesz, co jest z tym związane? ...
Urlop zdrowotny dla nauczyciela -jakie zmiany od 2014 roku?

URLOP NA PORATOWANIE ZDROWIA dla nauczyciela: Zasady w roku 2014

Co się zmieni od 2014 roku w przyznawaniu urlopów dla poratowania zdrowia dla nauczycieli? Kto będzie mógł skorzystać z tego urlopu, i na jakich zasadach?

Jakie są zasady udzielania urlopu nauczycielom dla poratowania zdrowia?

Co zmieni sie w Karcie nauczyciela w przypadku urlopów dla poratowania zdrowia? Zmiany polegają na uzależnieniu przyznania urlopu dla poratowania zdrowia od wystąpienia choroby zagrażającej wystąpieniem choroby zawodowej lub choroby związanej z warunkami pracy. Urlopu zdrowotnego będzie mógł udzielać wyłącznie lekarza medycyny pracy, a nie - jak do tej pory - lekarz pierwszego kontaktu.

>>> Czy warto być NAUCZYCIELEM? [KLIKNIJ]

O urlop dla poratowania zdrowia nauczyciele będą mogli występować po 20 latach pracy (do tej pory mogli już po 7 latac). Łączny czas urlopu będzie mógł wynieść 1 rok, a nie jak dotąd 3 lata).

Podczas przyznanego urlopu dla poratowania zdrowia, nauczyciel ma prawo do comiesięcznego pobierania wynagrodzenia zasadniczego, zwiększonego o dodatek za wysługę lat, a także do pobierania innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych, jakie przysługują nauczycielowi.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 26.09.2013 14:28
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rodzina Anny Grodzkiej. Kim są członkowie jej rodziny?

Kim jest najbliższa rodzina Anny Grodzkiej? Była żona Grażyna, syn ...

Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.