porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Na czym polega w piłce nożnej TAKTYKA "NA SZARAŃCZĘ"? Taktyka w piłce nożnej to skomplikowana sprawa. Czasem jednak proste ...
Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata: które miejsce zajmuje na 10 konkursów do końca pucharowego sezonu?

Czy Kamil Stoch może zdobyć Puchar Świata 2011/12 w skokach narciarskich?

Trochę trudno dziś w to uwierzyć, ale jest to możliwe. Niespełna 25-letni Kamil Stoch zajmuje po konkursach w Sapporo (28 i 29.01) 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, z dorobkiem 740 pkt. Od lidera, Austriaka Andreasa Koflera dzielą go 254 pkt. To sporo, ale jeszcze nie przepaść.

Przed 5 laty, po Pucharze Świata w Zakopanem Adam Małysz miał w dorobku 407 pkt . Zajmował 6. lokatę po 11 konkursach, ze stratą 350 pkt do prowadzącego Norwega Andersa Jacobsena. Nadrobił wszystko z nawiązką i to on odbierał Kryształową Kulę, czyli Puchar Świata. Po raz czwarty w jego karierze.

Tej zimy do końca pucharowej rywalizacji pozostało 10 konkursów, a zatem do zdobycia teoretycznie jest jeszcze 1000 punktów (gdyby ktoś wygrywał za każdym razem). A rywalizacja w tym sezonie jest wyjątkowo wyrównana, więc Kamil Stoch ma wciąż szansę na zdobycie Kryształowej Kuli.

Może się zatem zdarzyć, że o zdobyciu Pucharu Świata zadecyduje ostatni konkurs, 25 marca w Planicy. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie medale zdobyli polscy skoczkowie narciarscy w sezonie 2014-15?

Pięć medalowych osiągnięć w imprezach mistrzowskich było udziałem polskich skoczków w XX wieku. Wysyp sukcesów zaczął się od początku trzeciego tysiąclecia.

Kamil Stoch będzie operowany! Kiedy wróci do skakania? Kamil Stoch będzie operowany! Kiedy wróci do skakania?

Błacha z początku kontuzja, która wyeliminowała Kamila Stocha z pierwszego konkursu tegorocznego Pucharu Świata okazała się na tyle poważna, że skoczka czeka operacja. Kiedy Kamil Stoch wróci do...

Ostateczna klasyfikacja Pucharu Świata w skokach narciarskich 2013-2014. Jak wygląda?

Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2013-2014 zdobył niespełna 27-letni Kamil Stoch. To pierwsze takie trofeum w jego karierze.

Aktualizacja: 19.04.2018 13:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Pieczyński - kim jest nowy redaktor naczelny Faktów TVN?

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, najprawdopodobniej został ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.