porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Puchar Świata w skokach. Kiedy zawody w Zakopanem? [TERMINARZ] Już 23 listopada rusza sezon skoków narciarskich. Sprawdź, kiedy odbędą ...
Co powiedział Tusk o Domarskim? Czy premier Tusk naprawdę zna się na sporcie?

Donald Tusk. Czy premier rzeczywiście zna się na sporcie?

Donald Tusk. Czy premier rzeczywiście zna się na sporcie?

Co powiedział Tusk o Domarskim na konferencji prasowej ws. rekonstrukcji rządu? Czy premier naprawdę zna się na sporcie?

fot.: Maciej Śmiarowski/KPRM
Donald Tusk często nawiązuje do sportu. Całą konferencję prasową nt. rekonstrukcji rządu utrzymywał w klimacie sportowym. Premier lubi też, gdy przedstawia się go jako wielkiego kibica. Ale czy faktycznie premier ma wiedzę sportową?

Nie ulega wątpliwości, że Donald Tusk to najbardziej wysportowany premier w historii III RP. W kolorowych gazetach często można natknąć się na zdjęcia szefa rządu grającego w piłkę nożną lub biegającego.

Można więc powiedzieć, że premier Tusk to sportowiec. Ale czy znawca sportu?

Czy Donald Tusk to znawca sportu?

Donald Tusk całą niedawną konferencję prasową na temat rekonstrukcji rządu utrzymywał w klimacie sportowym. I nie chodzi tu tylko o to, że przedstawił m.in. następcę Joanny Muchy.

– Czuję się jak trener reprezentacji – mówił wtedy premier.

>>> Andrzej Biernat, nowy minister sportu – kim jest? KARIERA, OSIĄGNIĘCIA, RODZINA [kliknij!]

Później Donald Tusk przyrównał odchodzących ministrów do Jana Domarskiego, który – zdaniem Tuska – zasłużył się dla reprezentacji na Wembley, ale Kazimierz Górski i tak nie powołał go do kadry na Mundial w RFN.

I tu pojawia się pytanie, czy Tusk naprawdę ma rozległą wiedzę sportową.

Domarski na Mistrzostwach Świata 1974 – wbrew temu, co mówi premier – zagrał, choć, to fakt, pozostawał w cieniu Andrzeja Szarmacha. Mimo to, udało mu się zagrać chociażby cały mecz z RFN w półfinale turnieju.

Nie pierwsza wpadka Donalda Tuska

Przypomnijmy też, że to nie pierwsza sportowa wpadka Donalda Tuska. W przeszłości premier i Platforma Obywatelska firmowali wprowadzenie ustawy hazardowej, której konsekwencją są gigantyczne straty finansowe wielu polskich klubów sportowych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 20.04.2018 18:08
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.