porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Polska - San Marino, czy wygrana z San Marino coś zmieni? Reprezentacja Polski przed meczem z San Marino zajmuje 4. miejsce ...
Zbigniew Bródka, Piotr Janosz, Marta Wójcik i Szczepan Karpiel-Bułecka na IO 2014

Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Jakie problemy mają Polacy?

Zbigniew Bródka, Piotr Janosz, Marta Wójcik i Szczepan Karpiel-Bułecka przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich w Soczi, ale napotykają na ogrmone problemy. Jakie?

Nasi olimpijczycy są w trakcie finalnych przygotowań do IO w Soczi w 2014. Borykają się z problemami finansowymi, starym sprzętem oraz koniecznością kosztownych wyjazdów treningowych poza Polską. Ich związki oraz często kluby nie mają takich środków, żeby w pełni opłacić wszelkie potrzeby sportowców, by mogli na równi z równym walczyć o medale na Igrzyskach.

Finansowanie reprezentantów Polski w sportach zimowych przez ministerstwo odbywa się dwutorowo. W pierwszej kolejności pieniądze otrzymują najlepsi zawodnicy z poszczególnych dyscyplin, na podstawie wyników, w formie przyznawanych co miesiąc stypendiów sportowych. Kolejni zaś zostają objęci specjalnymi programami wsparcia
(np. przez Akademickie Centra Szkolenia Sportowego). Pozostałe pieniądze dokładają kluby oraz sponsorzy. Jeśli i tam nie znajdą się fundusze zawodnik pozostawiony jest samemu sobie i ewentualne starty w zawodach kwalifikacyjnych do olimpiady, musi opłacać z własnej kieszeni.

Teoretycznie w najbardziej sprzyjającej sytuacji są łyżwiarki szybkie – Aida Bella oraz Marta Wójcik, objęte specjalną indywidualną ścieżką przygotowań do Igrzysk Olimpijskich.

W najtrudniejszej sytuacji wydaje się być Piotr Janosz, reprezentant Polski w snowboardzie freestylowym. Na rok przed Igrzyskami Olimpijskim decyzją ministerialną Polskiemu Związkowi Snowboardowemu (PZS), do którego należy, zostały ograniczone środki finansowe.

Na rok 2013 zostało przyznanych 480 tys. złotych na trzy kadry i pięć odrębnych konkurencji w samej dyscyplinie snowboardowej. Ciecia dotknęły więc także samego zawodnika.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy Zbigniew Bródka kończy karierę? Czy Zbigniew Bródka kończy karierę?

Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi, ostatnio zaskoczył wszystkich wyznaniem o "nowych możliwościach, z których postanowił skorzystać". Czy Bródka zdecydował się zakończyć karierę sportową?

Wiesław Kmiecik: kim jest trener Zbigniewa Bródki?

Zbigniew Bródka zdobył pierwszy złoty medal dla Polski w łyżwiarstwie szybkim. Kim jest Wiesław Kmiecik, trener polskiego łyżwiarza?  

Zbigniew Bródka straci medal igrzysk? Co zarzucają mu Holendrzy? Zbigniew Bródka straci medal igrzysk? Co zarzucają mu Holendrzy?

Holendrzy są oburzeni wygraną polskiego panczenisty Zbigniewa Bródki i doszukują się błędów popełnionych przez złotego medalistę. Co Holendrzy zarzucają Bródce? Jak starają się udowodnić, że Polak...

Aktualizacja: 17.04.2018 16:16
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Tomczak, biznesmen od afery Durczoka - kim jest?

Zbigniew Tomczak to biznesmen, o którym stało się głośno w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.