porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy Adam Małysz wystartuje w Rajdzie Dakar 2013? W Rajdzie Dakar 2012 Adam Małysz zajął 38. miejsce. Czy ...
15 Romariów, 8 Baggiów i 3 Gullitów

Jak nazywają się młodzi brazylijscy piłkarze?

Podczas rozgrywanego w Sao Paulo młodzieżowego turnieju futbolowego Copa Juvenil protest założyli sędziowie, zwłaszcza ci, którzy porządkowali protokóły z wynikami meczów. W zawodach uczestniczyło 15 Romariów, 8 Baggiów i 3 Gullitów. Skąd taka liczba takich samych nazwisk i co zrobiono z tym bałaganem?

Skąd  się wzięło 15 Romariów w czasie jednego turnieju?

W Brazylii zawodnicy  korzystają z pseudonimów lub części imion, bo ich prawdziwe nazwiska są na ogół tak długie jak: Edson Arantes do Nascimento (Pele), Artur Antunes Coimbra (Zico), albo Neymar da Silva Santos Junior (Neymar).

Zawodnik zapisujący się do klubu wpisuje do deklaracji przydomek, pod którym chce grać i odtąd to miano jest święte. Problem polega na tym, że młodzi chłopcy korzystają z nazwisk dawnych sławnych graczy.

Jak próbowano uporządkować ten bałagan?

Władze piłkarskie próbowały to uregulować, ale wybuchła awantura, bo żaden z Romariów nie chciał się wyrzec nazwiska. W dodatku okazało się, że u niektórych Romario jest częścią ich prawdziwych rodowych  nazwisk. Jeden z piłkarzy wytoczył nawet proces cywilny związkowi futbolowemu i sprawę wygrał!.
W desperacji sędziowie czasami numerują Ronaldów, Kaków i Balotelich (właśnie tak, przez jedno l).Ciekawe, że tylko dwaj przybrali imię, nielubianego w Brazylii Messiego. Wśród występujący w Copa Juvenil znalazł się także jeden Mattheus. Po sprawdzeniu okazało się, że chłopiec jest synem... sławnego piłkarza Bebeto.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PUCHAR KONFEDERACJI: jaki terminarz i plan transmisji?

Puchar Konfederacji 2013 to turniej dla najlepszych reprezentacji ze wszystkich kontynentów. Rozegrany będzie w Brazylii. Impreza startuje 15 czerwca, a kończy się 30 czerwca. Transmisję ze...

Puchar Konfederacji 2013: jaki skład Tahiti?

Tahiti to triumfator Pucharu Narodów Oceanii 2012. A już w najbliższych dniach drużyna Tahiti pojawi się na prestiżowym turnieju w Brazylii. Mówimy, w jakim składzie Tahiti wystąpi podczas Pucharu...

Puchar Konfederacji 2013: jaki skład Urugwaju?

Urugwaj to najlepszy zespół Ameryki Południowej, triumfator Copa America 2011. Czy wiadomo już, kto został powołany do reprezentacji Urugwaju na prestiżowym turnieju w Brazylii? Mówimy, w jakim...

Aktualizacja: 17.04.2018 19:57
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.