porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Mecz z Portugalią na Stadionie Narodowym. Jak kupić bilety dla osób niepełnosprawnych? Mecz z Portugalią będzie pierwszym, jaki reprezentacja Polski rozegra na ...
W połowie maja polscy siatkarze muszą być już gotowi do walki

Kiedy, gdzie i z kim polscy siatkarze zagrają w Lidze Światowej 2012?

Znamy już szczegółowy rozkład jazdy polskich siatkarzy w tegorocznych rozgrywkach grupowych Ligi Światowej.  Dziesiątego lutego terminarz zatwierdziła Międzynarodowa Federacja Siatkówki. Z kim zagra siatkarska reprezentacja Polski? Gdzie odbędzie się finał tej wielkiej imprezy?

Liga Światowa zostanie rozegrana w nowej formule (trzydniowe turnieje z udziałem wszystkich 4 zespołów danej grupy w każdym z krajów). Chodziło  to, by ograniczyć podróże i skrócić czas trwania fazy grupowej w związku z napiętym kalendarzem imprez w roku olimpijskim.

Z kim zagrają Polacy w Lidze Światowej?

Polacy, którzy grają w grupie B z Brazylią, Kanadą i Finlandią,  zaczną od wyjazdu do Kanady, gdzie 18 maja rozegrają pierwsze spotkanie LŚ 2012. Dwa tygodnie później podejmą trójkę rywali u siebie – w katowickim Spodku. 

Jak wygląda terminarz LŚ2012?

Terminarz grupy B Ligi Światowej 2012
18-20 maja 2012 – Toronto (Kanada)
1-3 czerwca 2012 – Katowice (Polska)
8-10 czerwca 2012 - San Bernando do Campo (Brazylia)
15-17 czerwca 2012 – Tampere (Finlandia)

Kto zagra w turnieju finałowym?

Zwycięzcy czterech grup mają zapewniony udział w turnieju finałowym w Sofii między 4 a 8 lipca. Także jedna drużyna z drugiego miejsca może się zakwalifikować, o ile będzie miała najlepszy bilans wśród wszystkich zespołów zajmujących drugie lokaty. Szóstym uczestnikiem będzie gospodarz – Bułgaria.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
MŚ siatkarzy. Mecz Polska – Rosja: jakie szanse mają Polacy?

To spotkanie zadecyduje o tym, czy polscy siatkarze zagrają o medale mistrzostw świata. Mecz Polska – Rosja na zakończenie trzeciej fazy mundialu jest kluczowy dla jednej i drugiej drużyny. Czy...

MŚ siatkarzy. Mecz Polska – Rosja: co się musi stać, żebyśmy awansowali do półfinału?

Polacy walczą z Rosją o awans do półfinału mistrzostw świata siatkarzy. Mówimy, jaki muszą osiągnąć wynik, by znaleźć się w najlepszej czwórce imprezy.

MŚ siatkarzy, mecz Polska – Brazylia. Jakie szanse ma reprezentacja Polski? MŚ siatkarzy, mecz Polska – Brazylia. Jakie szanse ma reprezentacja Polski?

To wielkie wydarzenie w czasie każdych dużych zawodów, a szczególnie takich jak mistrzostwa świata, organizowane w naszym kraju. Polscy siatkarze grają we wtorek 16 września o 20.25 z Brazylią w...

Aktualizacja: 18.04.2018 09:21
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?

Ksiądz Adam Boniecki to ważna postać życia społecznego w Polsce ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.