porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaki rekord ustanowił Robert Lewandowski? 16 marca 2013 roku - to ważna data zarówno dla ...
Ciężki nokaut Anzora Azhieva. Mówimy na czym polega nokaut? Kiedy w MMA dochodzi do nokautu?

Anzor Azhiev zwycięzcą KSW 22. Na czym polega nokaut w KSW?

Wszyscy fani sztuk walki z niecierpliwością czekają na KSW 22, które odbędzie się już 16 marca 2013 roku. Niezależnie od kategorii wagowej, kibice zawsze liczą na zwycięstwo boksera przez nokaut. Jak wygląda nokaut na ringu? Czy jest bezpieczny dla zawodników? Mówimy, na czym polega nokaut w KSW.

Każda następna edycja KSW wzbudza coraz większe zainteresowanie mediów i fanów sztuk walki. Choć rozgrywane pojedynki trwają maksymalnie 15 minut, emocje jakie niesie ten sport trwają znacznie dłużej. Nawet jeśli 3 rundy po 5 minut wydają się zbyt krótkim okresem czasowym, by zawodnicy zaprezentowali się z najlepszej strony, praktyka pokazuje, że czasem kilkanaście sekund na ringu decyduje o wyniku walki. Zwłaszcza, gdy zawodnik wygrywa przez nokaut. Czym jest ten sposób wyłaniania zwycięzcy? Czy nie zagraża zdrowiu bokserów? Mówimy, na czym polega nokaut w KSW.

Konfrontacje Sztuk Walki, jak każda znacząca organizacja sztuk walki MMA, rządzi się ściśle określonymi prawami. Oznacza to, że zawodnicy w ringu muszą dostosowywać się do odgórnie przyjętych norm walki. W KSW pojedynek trwa 3 rundy po 5 minut. Zawodnicy mają tylko minutę między rundami na złapanie oddechu. O zwycięstwie zawodnika decyduje kilka czynników. Albo wyłaniają go sędziowie albo wpływa na nie styl walki bokserów. Jednym z najbardziej widowiskowych sposobów zdobycia mistrzowskiego pasa w danej kategorii wagowej jest pokonanie rywala przez nokaut.

Na czym polega nokaut w KSW?

Zgodnie z zasadami KSW nokaut polega na wyeliminowaniu przeciwnika, tak by ten nie był w stanie ponownie stanąć do walki. W praktyce zawodnik stara się doprowadzić rywala do zamroczenia, wyczerpania organizmu lub kontuzji. Oczywiście, aby to osiągnąć musi zaserwować przeciwnikowi naprawdę silny cios. Ten z kolei musi przynajmniej przez 10 sekund pozostawać w bezruchu. Wówczas sędzia ringowy musi ogłosić zwycięstwo przez nokaut.

Często sędziowie ogłaszają także nokaut techniczny czyli niezdolność zawodnika do walki po czasie krótszym od wymaganych 10 sekund. Powodem takiej decyzji sędziów jest strach przez zagrożeniem zdrowia lub życia jednego z walczących.

KSW 22 - Ciężki nokaut w wykonaniu Anzora Azhieva

Anzor Azhiev zwyciężył walkę z Pavelem Svobodą podczas gali KSW 22 przez ciężki nokaut. Powalił przeciwnika potężnym ciosem na deski, Svoboda długo nie odzyskiwał przytomności. Po ciosach Anzora Azhieva sanitariusze musieli go znieść z ringu na noszach. 
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kto będzie walczył na KSW 24? Kiedy i gdzie odbędzie się 24 gala KSW? Kto będzie walczył na KSW 24? Kiedy i gdzie odbędzie się 24 gala KSW?

Przed nami wzbudzająca ogromne emocje gala KSW 23 (8 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie), a polscy kibice mogą już sobie otrzyć na kolejną imprezę kultowej federacji. 28 września odbędzie się gala KSW...

KSW 22. Błachowicz wygrał decyzją sędziów. Jak sędziowie KSW wyłaniają zwycięzcę?

Wygrana decyzją sędziów to dość częsty werdykt podczas walk KSW. Jednocześnie decyzje sędziów bywają często kontrowersyjne, zdarza się również, choć rzadko, że są zmieniane, zwłaszcza jeśli werdykt...

KSW 22. Jakie chwyty i akcje są niedozwolone w KSW?

Jakie są zasady KSW? Jakie chwyty są zabronione? Podczas KSW 22, 16 marca 2013 roku, do walki stanie 12 zawodników w 6 kategoriach wagowych. Każdy z nich marzy o zdobyciu...

Aktualizacja: 17.03.2013 09:54
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?

Jeden z najwybitniejszych himalaistów na świecie został Polakiem. Denis Urubko ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.