porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Muzyka do biegania. Jak wybrać muzykę do biegania?
Muzyka do biegania. Jak wybrać muzykę do biegania? Może się wydać, że muzyka do biegania nie jest potrzebna, ...
Kiedyś uhonorowano tak Mateusza Kusznierewicza

Kto otrzymał tytuł Żeglarza Roku 2014?

Zwycięzca morskich regat Pucharu Ameryki oraz mistrzynie świata w olimpijskiej klasie 49er otrzymali tytuły Żeglarzy Roku 2014 na świecie. Warto wiedzieć, że raz tytuł ten przypadł Polakowi - Mateusz Kusznierewicz zdobył go w roku 1999.

Tytuły Żeglarza Roku przyznaje światowa federacja żeglarska ISAF. Pod uwagę brane są wszelkie dziedziny żeglarstwa (pływania z napędem w postaci wiatru i morskich prądów, bez silnika): od małych, jednoosobowych łódek i zawodów przybrzeżnych po wielkie wieloosobowe jachty i rejsy dookoła świata. W roku 2014 wręczone one zostały w Palmie na Majorce.

Żeglarzem Roku wśród mężczyzn został Australijczyk James Spithill. Co prawda jego sukces miał miejsce jeszcze we wrześniu 2013 r., ale już po ogłoszeniu nominacji za ostatnie 12 miesięcy. Australijski żeglarz jako skiper (dowódca) poprowadził Oracle Team USA do zwycięstwa w najbardziej prestiżowych regatach żeglarskich na świecie: America's Cup (Puchar „Ameryki”) z udziałem wielkich katamaranów morskich. A uczynił to w bardzo dramatyczny i porywający sposób. Po otrzymanej karze za wykroczenia technologiczne oraz po porażkach w pierwszych wyścigach Oracle przegrywało już 1:8 A jednak Spithill i jego załoga doprowadziła do wygranej 9:8 zespół należący do miliardera, Larry Ellisona.

W kategorii kobiet Żeglarkami Roku została brazylijska załoga Kahena Kunze i Martine Grael, mistrzynie globu klasy 49er. Co ciekawe – ta druga powtórzyła sukces swojego ojca, 5-krotnego medalisty olimpijskiego Torbena Graela. A właściwie prześcignęła, bo on zdobył tytuł dopiero w roku 2009 mając lat 49, a ona jako 23-latka.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
LONDYN 2012. Jakie środki bezpieczeństwa chronią uczestników Igrzysk? Igrzyska pod (ścisłą) kontrolą! Relacja Żagli - na bieżąco! LONDYN 2012. Jakie środki bezpieczeństwa chronią uczestników Igrzysk? Igrzyska pod (ścisłą) kontrolą! Relacja Żagli - na bieżąco!

Codziennie wchodząc na teren olimpijskiej mariny w Weymouth czuję się, jakbym miał odbyć lot z lotniska Chopina. Pasek, zegarek, laptop – oddzielnie… Żadnych monet w kieszeni! Sympatyczne...

Kim jest Laura Dekker? Dowiedz się więcej o tej młodej kobiecie?

Laura Dekker to młoda holenderska żeglarka. Nie ma jeszcze osiemnastu lat, a już opłynęła cały świat. Dokonała tego jako najmłodsza kobieta w historii świata. Kim jest Laura Dekker i jak doszło do...

Aktualizacja: 03.12.2014 16:07
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Daniel Olbrychski. Polski aktor filmowy i teatralny, jeden z ulubionych ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.