porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego piłkarskiej Ekstraklasie grozi bankructwo? Im bliżej startu wiosennej rundy w Ekstraklasie, tym alarmujących sygnałów ...
Ranking. Którzy skoczkowie narciarscy mają na koncie najwięcej wygranych w Pucharze Świata?

Który skoczek narciarski wygrał najwięcej konkursów w Pucharze Świata?

Adam Małysz? Gregor Schlierenzauer? Który skoczek narciarski triumfował najwięcej razy w konkursach Pucharu Świata? Rekordzistą jest słynny Fin Matti Nykaenen, który zakończył karierę 11 lat temu, ostatnio spędził 1,5 roku w więzieniu i ciągle trafia na czołówki gazet po kolejnych wybrykach alkoholowych.

Austriak Gregor Schlierenzauer, zwyciężając w drugim konkursie Pucharu Świata w Zakopanem (21 stycznia), wyrównał osiągnięcie Adama Małysza. Tak jak słynny Polak ma na koncie 39 triumfów w zawodach indywidualnych. Na liście rekordzistów zajmuje wspólnie z "Orłem z Wisły" drugie miejsce, ale wciąż sporo brakuje mu do tego, żeby znaleźć się na jej szczycie. Oto jak wygląda obecnie tak klasyfikacja triumfatorów:

Najwięcej zwycięstw w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich odnieśli:

1. Matti Nykaenen (Finlandia) 46 wygranych
2. Adam Małysz (Polska) 39
    Gregor Schlierenzauer (Austria) 39
4. Janne Ahonen (Finlandia) 36
5. Jens Weissflog (NRD/Niemcy) 33
6. Martin Schmitt (Niemcy) 28
7. Andreas Felder (Austria) 25
8. Thomas Morgenstern (Austria) 22
9. Andreas Goldberger (Austria) 20
    Simon Ammann (Szwajcaria) 20

Na czele listy jest Matti Nykaenen. Legendarny Fin obecnie cierpi na chorobę alkoholową, a w stanie skrajnego upojenia zrobił już sporo głupich rzeczy, za które trafiał za kratki, m.in. zaatakował nożem swoją żonę i zranił ostrym narzędziem starszego mężczyznę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kto odniósł najwięcej zwycięstw w Turnieju 4 Skoczni?

Wygrać Turniej Czterech Skoczni jest jednym z najcenniejszych osiągnięć w skokach narciarskich. Tradycja imprezy sięga roku 1953. Do tej pory jednym tryumfatorem, któremu udało się wygrać wszystkie...

Polscy skoczkowie w zawodach Pucharu Świata 2013-14. Kto skakał najdalej?

Rok wcześniej było ich pięciu, teraz jest siedmiu. Lista polskich zwycięzców konkursow Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2013-2014 powiększyła się o dwa nazwiska.

Dlaczego rekord Adam Małysza w Ga-Pa pozostanie wieczny?

Skocznia narciarska w niemieckiej miejscowości Garmisch-Partenkirchen (w skrócie Ga-Pa) zbudowana jeszcze przed wojną, a w roku 1936 odbył się tam konkurs w ramach igrzysk olimpijskich.

Aktualizacja: 17.04.2018 16:39
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Pietras, mąż Kozidrak. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Kozidrak od 36 lat jest związana z Andrzejem Pietrasem ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.