porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak odzyskać pieniądze za bilet na mecz Polska-Anglia? Mecz Polska - Anglia nie mógł zostać rozegrany z powodu ...
Polska - Anglia. Dlaczego mecz nie zostanie rozegrany w normalnym terminie?

Mecz Polska - Anglia. Dlaczego nie przeniesiono meczu na bardziej dogodny termin?

Mecz Polska - Anglia miał odbyć się we wtorek o 21:00. Mecz jednak przeniesiono na godzinę 17:00 w dniu następnym - a więc na środę, 17.10.2012. Dla kibiców chcących obejrzeć to spotkanie przed telewizorami to całkiem dobra informacja. Ale tylko dla nich. Dlaczego nie znaleziono dogodnego terminu?

Środa to zły termin

Wtorek, 16.10.2012, był dogodnym terminem na mecz Polska-Anglia, zresztą z góry ustalonym przez FIFA. Do spotkania nie mogło jednak dojść z powodu złej pogody w Warszawie i dlatego, że Agnieszka Olejkowska nie jest wróżką. Przynajmniej tak powiedziała w trakcie konferencji prasowej. Bo przecież kto mógł przewidzieć, że skoro zaczęło padać o 15:00 to będzie padało około 21:00. Ale to nic, warto bowiem skupić się na tym, co może się wydarzyć, a nie na tym co już się stało i czego nie zmienimy.

Środa to zły termin rozegrania tego spotkania i wiedzą o tym praktycznie wszyscy. Oczywiście oprócz organizatorów i Roya Hodgsona, selekcjonera reprezentacji Anglii. Co prawda przepisy FIFA i UEFA twierdzą, że jeśli do meczu nie może dojść w wyznaczonym terminie, to trzeba go rozegrać następnego dzień. Rzeczywiście tak mówią, ale nie jest to jednak obowiązek, bo drużyny mogą się odpowiednio dogadać. Dlatego właśnie Waldemar Fornalik proponował 14 listopada. Wówczas nasza reprezentacja ma rozegrać mecz z Urugwajem, a Anglicy ze Szwedami. Podobno nasi przedstawiciele proponowali rozegrać mecz właśnie wtedy, a Urugwaj odesłać właśnie do Szwecji. Anglia się nie zgodziła i gramy w środę.

Dlaczego środa to zły termin?

Bądźmy szczerzy - przede wszystkim dlatego, że Stadion Narodowy może dzisiaj być nieco pusty. Choć mówi się, że to nie kibice biegają po boisku (no chyba że w trakcie ulewnego deszczu), to wszyscy wiemy jak ważny jest doping. Na doping mogli liczyć polscy piłkarze we wtorek, ale w środę może być nieco gorzej. Mniejsza presja wywierana na piłkarzach angielskich może im pomóc? Możliwe. Ale na pewno nie pomoże to naszym.

Oczywiście zmarnują się też pieniądze. Telewizje zapłacą za ten błąd z własnej kieszeni, bo sponsorzy przecież więcej musieli zapłacić za czas antenowy o godzinie 21:00 niż musieliby zapłacić o 17:00. Dodatkowo dochodzi do tego przeniesienie transmisji zaplanowanych na środę programów, no i fakt, że piłkarze nie wrócą na czas do swoich klubów. A przecież część z nich rozgrywa swoje mecze już w piątek. Za to też ktoś będzie musiał zapłacić klubom...

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Polska - Serbia. Gdzie oglądać półfinał mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet?

Kobieca reprezentacja Polski w piłce ręcznej zagra w półfinale mistrzostw świata przeciwko Serbii. Mecz odbędzie się w piątek o 18:00. Gdzie odbędzie się transmisja?

Dlaczego Polska nie awansowała na mistrzostwa świata 2014 w Brazylii?

Reprezentacja Polski nie awansowała do Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Podajemy kilka powodów, dlaczego do tego doszło.

Anglia - Polska. Czy możemy to wygrać?

Reprezentacja Polski swoją przygodę z mistrzostwami świata 2014 w Brazylii zakończy jeszcze przed ich rozpoczęciem, rywalizując z Anglią na Wembley. Podajemy pięć powodów, dla których warto wierzyć w...

Aktualizacja: 17.04.2018 14:17
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jolanta Pieńkowska od lat prowadzi najpopularniejsze programy i wydania serwisów ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.