porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Który polski klub piłkarski jest najbardziej utytułowany? RANKING Największe kluby piłkarskie w Polsce mają swoich fanów w całym ...
Jakie stadiony są najlepsze na świecie?

NAJLEPSZE STADIONY na świecie. Czy STADION NARODOWY może z nimi konkurować?

Stadion Narodowy w Warszawie został wybudowany na turniej Euro 2012. Obiekt jest już skończony i można na nim rozgrywać mecze. Porównajmy jednak koszty jego budowy i funkcjonalność z innymi wielkimi stadionami na świecie.

Stadion Narodowy wybudowano za ok. 446 milionów euro. Ktoś powie, że to dużo. I będzie miał rację, ale jeśli weźmiemy pod lupę inne podobne obiekty, jest to stawka zupełnie normalna.

Od 2005 roku za wzór uchodzila monachijska Alianz Arena, na której występują piłkarze Bayernu, a także TSV Monachium. Stadion jest także wykorzystywany do imprez masowych, jak na przykład walk bokserskich czy koncertów gwiazd muzyki. Koszty jego budowy to ok. 340 milionów euro. Co ciekawe, choć Alianz Arena jest mniejsza, może pomieścić aż 70 tysięcy widzów. Dla porównania Stadion Narodowy w Warszawie ma 58 tys. miejsc siedzących.

Stadionem, który został wybudowany za większe pieniądze, ale porównywalnym gabarytowo jest londyńskie Emirates Stadium. Koszt budowy tego obiektu to 631 milionów euro. Arena ta ma jednak tę przewagę na Narodowym, że jest wykorzystywana niemal co tydzień. W lidze angielskiej gra tam Arsenal Londyn.

W Londynie wybudowano niedawno także kolejny stadion. Jest to budowla wzniesiona specjalnie na Igrzyska Olimpijskie, które czekają nas już tego lata. Stadion Olimpijski w Londynie jest przystosowany do rozgrywania zawodów w różnych dyscyplinach sportowych.

Bardzo drogie stadiony są również w USA, gdzie widownia chętnie i licznie gromadzi się na wydarzeniach sportowych, których Europejczycy nie potrafią docenić.

Warto jednak pamiętać, że stadiony muszą zarabiać na siebie nie tylko organizujac imprezy sportowe. Dobrzy zarządzający potrafią wykrozystać je także do innych celów. Na przykład - jak sternicy Alianz Areny - do koncertów popularnych artystów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
VERVA STREET RACING 2014. Jaki program imprezy? VERVA STREET RACING 2014. Jaki program imprezy?

Fani motoryzacji i mocnych wrażeń zacierają ręce z emocji... Już 20 wrzesnia na Stadionie Narodowym w Warszaiwe niezywkłe show. Podczas Verva Street Racing 2014 płytę boiska przykryją tony piasku po...

KIM JEST Rafał Kapler? Ile lat zarządzał Narodowym Centrum Sportu?

Narodowe Centrum Sportu zarządza Stadionem Narodowym, na którym rozpocznie się piłkarskie Euro 2012. Tymczasem prezes NCS Rafał Kapler złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska. Czy Kapler był...

Jak wyglądał KONTRAKT Rafała Kaplera? Ile razy była zmieniana umowa z prezesem NCS?

Minister sportu Joanna Mucha ujawniła, co zawierał kontrakt prezesa NCS Rafała Kaplera. Okazuje się, że do umowy Kaplera dodawano aneksy, które zmieniały wysokość pensji i premii za terminowe...

Aktualizacja: 07.03.2012 06:39
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?

Marianna Durczok - dziennikarka, wydawca, żona Kamila Durczoka. Co o niej ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.