porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
MŚ w siatkówce. Co z transmisją? Kto i jakie mecze będzie mógł oglądać za darmo? Kiedy Polsce przyznano organizację Mistrzostw Świata siatkarzy 2014 wśród kibiców ...
W jakim teamie jeździ Petr Vakoc, zwycięzca 2. etapu Tour de Pologne? W jakim stylu zwyciężył?

Petr Vakoc – kim jest rywal Rafała Majki w TdP? [VIDEO]

Petr Vakoc – kim jest rywal Rafała Majki w TdP? [VIDEO]

W jakim teamie jeździ Petr Vakoc, zwycięzca 2. etapu Tour de Pologne?

fot.: Facebook
Tour de Pologne to najbardziej prestiżowy wyścig w Polsce. W tym roku nasz rodak Rafał Majka znalazł się w gronie kandydatów do zwycięstwa. Drugi etap i koszulkę lidera zdobył jednak na razie nasz sąsiad zza południowej granicy, Czech Petr Vakoc. Dowiedz się, kim jest odkrycie Tour de Pologne 2014.

Petr Vakoc to kolarz grupy Omega-Pharma Quickstep. Zwycięzca 2. etapu Tour de Pologne w czerwcu skończył dopiero 22 lata, a już zaczał odnosić pierwsze sukcesy w świecie wielkiego kolarstwa!

Kim jest Petr Vakos, zwycięzca 2. etapu Tourd de Pologne?

Swoją przygodę z kolarstwem Petr Vakoc zaczął jako czternastolatek w klubie ASC Dukla Praha, gdzie w 2010 rozpoczął półprofesjonalną karierę. W następnych latach podczas jazdy w barwach kilku innych półamatorskich zespołów udało mu się zdobyć Kolarskie Mistrzostwo Europy U-23 (poniżej 23. roku życia), które zaowocowało profesjonalnym kontraktem z grupą Omega-Pharma Quickstep.

Jaka piękna ucieczka!

Wygrana Petra Vakoca w drugim etapie Tour de Pologne była sporym zaskoczeniem – wszystkie oczy były zwrócone na Rafała Majkę, zwycięzcę górskiej klasyfikacji generalnej Tour de France.

Jeszcze większym zaskoczeniem był, styl w jakim zwyciężył Petr Vakoc – uciekał peletonowi praktycznie od samego startu i nie dał się dogonić aż do samej mety gdzie zameldował się dwudziesto-sekundowym zapasem przed następnym kolarzem, którym był Michael Matthews, a za nim uplasował się Boris Vallee. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wyścig kolarski Tour de France: co warto wiedzieć? Wyścig kolarski Tour de France: co warto wiedzieć?

4 lipca 2015 roku już po raz 102. wystartował słynny szosowy wyścig kolarski Tour de France. Co warto o nim wiedzieć?

Tour de France 2015 w liczbach

Czy wiesz, że w tegorocznym wyścigu kolarskim Tour de France (4 – 26 lipca) w gronie 198 kolarzy, którzy stają na starcie, znajdzie się aż 80 zawodników, którzy w swoim dorobku mają przynajmniej...

Zarobki kolarzy. Ile Rafał Majka zarobił w 2014 roku?

Był bardzo niezadowolony, że został ściągnięty z urlopu, by pomóc Alberto Contadorowi w Tour de France. Ale polski kolarz tylko na tym zyskał. Mówimy, ile Rafał Majka zarobił w 2014 roku.

Aktualizacja: 05.08.2014 13:48
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Gustav Wagner. Wysoki, przystojny blondyn, bestia

Gustav Wagner - wysoki, przystojny blondyn, czysty Aryjczyk w cywilu był ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.