porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Piłka ręczna. Polska - Holandia 12.06 TRANSMISJA tv: gdzie obejrzeć? Reprezentacja Polski w piłce ręcznej walczy o awans do Mistrzostw ...
Co to jest Puchar Konfederacji? Co to za rozgrywki? Jaką ma historię?

Puchar Konfederacji: co to jest? Jaka jest historia Pucharu Konfederacji?

Już 15 czerwca rozpocznie się Puchar Konfederacji 2013 w Brazylii, który będzie testem przed przyszłorocznym mundialem. Co to jest Puchar Konfederacji i jaka jest jego historia? Przedstawiamy podstawowe informacje na temat Pucharu Konfederacji.

Co to jest Puchar Konfederacji?

Już 15 czerwca w Brazylii rozpocznie się Puchar Konfederacji. Jest to niezwykle prestiżowy turniej, w trakcie którego będziemy mogli zobaczyć osiem drużyn – sześć zwycięzców mistrzostw kontynentalnych (Europy, Azji, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Oceanii, Afryki), oraz mistrza świata i i gospodarza turnieju. Jeśli mistrz świata jest również gospodarzem lub zwycięzcą któregoś z kontynentalnych turniejów, to wówczas udział bierze druga drużyna imprezy.

Kto zagra w Pucharze Konfederacji 2013?

W tym roku udział w Pucharze Konfederacji wezmą:

- Brazylia - gospodarz,

- Hiszpania - mistrz świata i Europy,

- Japonia - mistrz Azji,

- Meksyk - mistrz Ameryki Północnej,

- Urugwaj - mistrz Ameryki Południowej,

- Tahiti - mistrz Oceanii,

- Włochy - wicemistrz Europy,

- Nigeria - mistrz Afryki.

Puchar Konfederacji: jaka jest jego historia?

Pierwszy tego typu turniej odbył się w 1992 roku. Udział wzięły w nim zaledwie cztery drużyny: Argentyny, USA, Wybrzeża Kości Słoniowej i Arabii Saudyjskiej, która była gospodarzem. Impreza nazywała się wówczas The King Fahd Cup, a jej zwycięzcą została drużyna Argentyny, która w finale pokonała Nigerię 3:1 po bramkach Rodrigueza, Caniggi oraz Simeone. Kolejny turniej rozegrany został w 1995 i od tamtego roku odbywał się regularnie co dwa lata, aż do 2005 roku. Od tamtej pory rozgrywany jest co cztery lata.

Ostatnia edycja Pucharu Konfederacji miała więc miejsce w 2009 roku. Gospodarzem była RPA, a zwycięzcą została Brazylia. W finale pokonała USA 3:2.

Co ciekawe, Puchar Konfederacji zawsze traktowany jest jako przetarcie przed mistrzostwami świata. Stąd teraz gospodarzem jest Brazylia, za 4 lata będzie Rosja, a za 8 Katar.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Brazylia – Urugwaj. Jak przebiegał półfinał Pucharu Konfederacji?

W pierwszym półfinale tegorocznej edycji Pucharu Konfederacji gospodarze turnieju, Brazylijczycy, mierzyli się z drużyną Urugwaju. Jak wyglądał mecz i czy Brazylia pokazała piękny futbol?

Puchar Konfederacji 2013: jaki skład Tahiti?

Tahiti to triumfator Pucharu Narodów Oceanii 2012. A już w najbliższych dniach drużyna Tahiti pojawi się na prestiżowym turnieju w Brazylii. Mówimy, w jakim składzie Tahiti wystąpi podczas Pucharu...

Puchar Konfederacji 2013: jaki skład Japonii?

Japonia to najlepszy zespół w Azji, triumfator Pucharu Azji 2011. Wiadomo już, kto zagra w reprezentacji Japonii na turnieju w Brazylii. Mówimy, w jakim składzie wystąpi Japonia podczas Pucharu...

Aktualizacja: 19.04.2018 00:39
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?

Marianna Durczok - dziennikarka, wydawca, żona Kamila Durczoka. Co o niej ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.