porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kim jest Agnieszka Szymańczak, polska reprezentantka na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014? Agnieszka Szymańczak sama o sobie mówi: "uparta, impulsywna, gadatliwa". jest ...
Jakie nowe konkurencje Soczi 2014? Jakie nowe zawody Soczi 2014?

Soczi 2014. Jakie nowe konkurencje na zimowych igrzyskach?

Soczi 2014. Jakie nowe konkurencje na zimowych igrzyskach?
fot.: sochi2014.com
Na igrzyskach zimowych Soczi 2014 po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną takie zawody jak narciarski i snowboardowy slopestyle, narciarski halfpipe, snowboardowy slalom specjalny, skoki narciarskie kobiet, rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym, rywalizacja drużynowa w saneczkarstwie oraz sztafeta mieszana w biathlonie.

Jak na letnich igrzyskach olimpijskich, tak i na zimowych, niektóre konkurencje wypadają z ich programu, a pojawiają się nowe. O tym decyduje Międzynarodowy Komitet Olimpijski, ale przede wszystkim atrakcyjność sportowa i widowiskowość owych konkurencji. Dlatego w programie zimowych igrzysk jest już wiele konkurencji, które uznawane są za sporty ekstremalne. Nowością są konkurencje rozgrywane dotychczas przez mężczyzn, a teraz dołączą do zawodów panie.  

Soczi 2014 – jakie nowe dyscypliny?

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 odbędą się od 7 do 23 lutego 2014 w Soczi (oprócz Soczi zawody odbywać sie będą również w Krasnej Polanie). Zawodnicy będą zmagać się w 98 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych.

Igrzyska te będą szczególne nie tylko ze względu na to, że odbędą się w regionie znanym raczej z letnich atrakcji, ale również dlatego, że w porównaniu do poprzednich igrzysk przybędzie aż 12 konkurencji. To rekord zimowych igrzysk olimpijskich. Po raz pierwszy w historii w Soczi w 2014 r. zostaną rozegrane następujące konkurencje: narciarski i snowboardowy slopestyle, narciarski halfpipe, snowboardowy slalom specjalny, skoki narciarskie kobiet, rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym, rywalizacja drużynowa w saneczkarstwie oraz sztafeta mieszana w biathlonie.

>>> SOCZI 2014: jakie MASKOTKI? Jaką historię mają maskotki zimowych igrzysk? [KLIKNIJ!]

Na pewno duże zainteresowanie podczas igrzysk Soczi 2014 wzbudzi narciarski halfpipe, czyli jazda w „półrurze”, w której dotychczas na igrzyskach zimowych wykazywali się tylko snowboardzistów. Ciekawy też będzie narciarski i snowboardowy slopestyle, w którym zawodnicy będą przejeżdżać przez specjalnie zaprojektowany snow park. Będą dzięki temu skakali na skoczniach, wykonywali różne ewolucje podczas jazdy i ślizgali się po poręczach. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Soczi 2014. Jaki jest program zawodów olimpijskich 19 lutego?

W środę 19 lutego na igrzyskach olimpijskich odbędzie się osiem finałów. Najciekawiej jednak zapowiada się rywalizacja w hokeju na lodzie. Mężczyźni walczą tu w ćwierćfinale.

Soczi 2014 Justyna Kowalczyk - z kim pobiegnie w sztafecie w sobotę 4 razy 5 km? Soczi 2014 Justyna Kowalczyk - z kim pobiegnie w sztafecie w sobotę 4 razy 5 km?

Justyna Kowalczyk pomimo złamanej stopy i wyczerpującego biegu na 10 km stylem klasycznym nie zrezygnuje ze startu w sztafecie 4 x 5 km. Mistrzyni olimpijska chce wesprzeć swoje koleżanki z kadry,...

Soczi - co się dzieje w mieście przed igrzyskami? Soczi - co się dzieje w mieście przed igrzyskami?

Igrzyska zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdzamy, co dzieje się w mieście SOCZI na miesiąc przed ceremonią otwarcia imprezy.

Aktualizacja: 18.02.2014 13:11
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.